DAJ CYNK

Milion abonentów 5G w koreańskiej sieci SK Telecom

26.08.2019

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 4084

Ważne 0

0

Niezbyt jeszcze szybkie tempo pierwszych wdrożeń 5G w Europie może sprawiać wrażenie, że sieci piątej generacji to odległa przyszłość, coś, co pojawi się „kiedyś”. Wystarczy jednak spojrzeć na Koreę, by zmienić zdanie - sieci 5G mogą opanować rynek szybciej, niż nam się zdaje. Operator SK Telecom ma już milion abonentów korzystających z 5G.

Milionowy klient 5G zawarł umowę z SK Telecom w połowie ubiegłego tygodnia. W sumie z usług w sieci piątej generacji korzysta u koreańskiego operatora 3,5% abonentów spośród 28 milionów wszystkich klientów. To całkiem sporo, gdy weźmiemy pod uwagę, że taki wynik osiągnięty został po 140 dniach od startu usługi, czyli od 3 kwietnia.

Zobacz: Sieć 5G może pomóc w walce ze smogiem. W Krakowie...
Zobacz: Amerykańscy operatorzy sprzedają mało smartfonów 5G

Jak podaje operator, średnie miesięczne wykorzystanie transferu danych u klientów, którzy zmienili smartfony z LTE na urządzenia 5G, wzrosło o około 65% z 20,4 GB (z technologią LTE) do 33,7 GB (5G).

SK Telecom spodziewa się dalszego przyrostu klientów po tym, gdy w jego ofercie pojawił się Samsung Galaxy Note10 5G. W sumie operator ma już trzy smartfony w nowym standardzie - dodatkowo także Galaxy S10 5G i LG V50 ThinQ 5G.

Zobacz: Brytyjska sieć Three również uruchamia 5G
Zobacz: Niemiecki Vodafone rozbudowuje sieć 5G w Berlinie

Koreański operator szacuje, że w tym tempie do końca roku liczba klientów sieci 5G osiągnie pułap 2 milionów.

SK Telecom oferuje usługi 5G już w pełni komercyjnie. Zasięgiem działania sieci objęte są na razie tereny miejskie. Swoje sieci 5G uruchamiają także dwaj inni operatorzy w Korei - KT i LG Uplus - jednak nie mogą się jeszcze pochwalić tak dobrymi rezultatami.

Zobacz: Nu, haraszo! Pod Kremlem ruszyły testy sieci 5G

Źródło zdjęć: SK Telecom

Źródło tekstu: RCRWireless

Przewiń w dół do następnego wpisu