DAJ CYNK

Niemiecki Vodafone rozbudowuje sieć 5G w Berlinie

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7018

Po Deutsche Telekom kolejnym, niemieckim operatorem budującym sieć 5G jest  Vodafone. Przekaźniki 5G stawiane są w Berlinie oraz kilku innych miastach naszych zachodnich sąsiadów.

Zobacz: Deutsche Telekom zaczyna wdrażanie 5G w Niemczech
Zobacz: Deutsche Telekom: sieci 5G w 2019 roku stają się rzeczywistością

Niemiecki Vodafone oficjalnie uruchomił swoją sieć w lipcu i wtedy rozmieścił kilkanaście przekaźników w różnych punktach kraju - zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. Lokalizacje wybrane były dla celów testowych, by operator mógł ocenić, jak działa 5G w różnych warunkach. Teraz Vodafone zamierza rozbudować sieć w kolejnych miastach, a jako pierwszy na liście znalazł się Berlin.

Zobacz: W Europie przybywa ofert 5G, do wyścigu dołącza Vodafone UK
Zobacz: Vodafone uruchamia 5G we Włoszech. Na początek Mediolan, Turyn, Bolonia, Rzym i Neapol

Nowe przekaźniki w Berlinie mają służyć nie tylko celom testowym, ale także stanowią zalążek oferty komercyjnej. Jednym z pierwszych miejsc w Berlinie, gdzie operator uruchamia 5G jest największy niemiecki park naukowo-technologiczny Adlershof, w którym mieszczą się uniwersytet, liczne przedsiębiorstwa i instytucje badawcze. Z sieci 5G będą tam mogły korzystać firmy i fani nowych technologii. Operator zamierza rozbudowywać sieć 5G także w innych punktach Berlina.

Poza stolica Niemiec pierwsze stacje 5G Vodafone stanęły także we Frankfurcie, Solingen, Duisburgu czy Bremie. Ale nie tylko tam - jednym z nietypowych miejsc jest hotel „Wasserschloss Mellenthin” na wyspie Uznam, gdzie z 5G mogą już korzystać pierwsi goście. W sumie w całym kraju Vodafone ma 40 przekaźników 5G. Dziesięć kolejnych pojawi się jeszcze w sierpniu. Na razie te liczby nie imponują, ale wraz z upływem czasu operator zamierza intensyfikować działania. Do końca 2020 roku chce objąć zasięgiem sieci 5G 10 milionów klientów, a rok później - 20 milionów.   W tej chwili z 5G korzysta kilka tysięcy klientów Vodafone.

Zobacz: Test Huawei Mate 20 X 5G - prawdziwe 5G i ogromny ekran

Niemiecki Vodafone oferuje trzy urządzenia 5G - smartfony Huawei Mate 20 X 5G i Samsung Galaxy S10 5G oraz ruter GigaCube 5G.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Vodafone

Źródło tekstu: Vodafone

Przewiń w dół do następnego wpisu