DAJ CYNK

Deutsche Telekom: sieci 5G w 2019 roku stają się rzeczywistością

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5138

Przedstawiciele Deutsche Telekom obecni na targach MWC 2019 w Barcelonie naświetlają status przygotowań do wdrożenia sieci 5G w Europie. Jedno wydaje się pewne - sieć nowej generacji to już element naszej rzeczywistości.

Wiele wskazuje na to, że dla Deutsche Telekom obecne 12 miesięcy może być momentem przełomowym w rozwoju technologii 5G. Na konferencji w ramach targów MWC 2019 w Barcelonie niemiecki koncern informował o statusie prac wdrożeniowych na terenie Europy. Postawiono już pierwsze 150 nadajników 5G NR, a intensywne testy prowadzone są obecnie na terenie sześciu europejskich krajów - Austrii, Niemiec, Grecji, Węgier, Holandii oraz Polski.

Claudia Nemat - Deutsche Telekom - na MWC 2019

Zobacz: Huawei przedstawia uproszczoną strategię wdrażania technologii 5G

Deutsche Telekom zapowiada jednocześnie, że nadajniki rozpoczną regularną pracę jeszcze w pierwszym kwartale. Jak poinformowała prowadząca konferencję Claudia Nemat, członek zarządu odpowiedzialny za technologię oraz innowacje, jednym z sygnałów nadchodzących zmian jest uruchomienie sieci typu CAN (Campus Area Network), na terenie fabryki firmy OSRAM w mieście Schwabmunchen w południowych Niemczech, wykorzystującej potencjał 5G.

Zobacz: Sieć 5G nie zabija - mówi autorytet w dziedzinie promieniowania elektromagnetycznego

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Deutsche Telekom

Źródło tekstu: Deutsche Telekom

Przewiń w dół do następnego wpisu