DAJ CYNK

W Europie przybywa ofert 5G, do wyścigu dołącza Vodafone UK

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 9484

Kolejni europejscy operatorzy rozpoczynają wdrażanie ofert 5G. Pisaliśmy już, że z budową sieci piątej generacji startuje Deutsche Telekom. Wczoraj z wielkim rozmachem swoją nową ofertę 5G przedstawił także brytyjski Vodafone.

Vodafone UK uruchomiło swoją sieć 5G w siedmiu miastach Wielkiej Brytanii: w Londynie, Bristolu, Cardiff, Birmingham, Liverpoolu, Manchesterze i Glasgow. Natomiast już w trakcie letniego sezonu wakacyjnego abonenci sieci będą mogli skorzystać z roamingu 5G w czterech krajach europejskich. Dzięki brytyjskiej premierze łączna liczba miast, w których Grupa Vodafone uruchomiła usługi 5G w całej Europie, wynosi już 27. Przed Wielką Brytanią, Vodofone ruszył z 5G we Włoszech i Hiszpanii. Operator zapowiada też, że do końca 2019 r. sieć zostanie rozszerzona w sumie do 19 miast Wielkiej Brytanii. 

Zobacz: Deutsche Telekom zaczyna wdrażanie 5G w Niemczech
Zobacz: Play uruchamia sieć 5G w Toruniu

Wprowadzają swą ofertę 5G, Vodafone UK zaoferował trzy plany taryfowe, z których każdy zapewnia nielimitowany transfer danych, a różnica dotyczy różnych prędkości pobierania danych. Oferta będzie dostępna dla klientów od 10 lipca i obejmie zarówno 5G, jak i 4G, gdzie nie ma jeszcze zasięgu sieci w nowym standardzie. Najwyższa oferta to Vodafone Unlimited Max za 30 GBP miesięcznie, w której klienci będą mogli wykorzystać maksymalne możliwości sieci i posiadanego urządzenia. Dwie inne oferty o niższej prędkości to Vodafone Unlimited za 26 GBP oraz Vodafone Unlimited Lite za 23 GBP miesięcznie. Klienci mogą dodać pakiet rozrywkowy za dodatkowe 6 GBP. Równolegle ze startem oferty 5G, sieć wprowadzi także połączoną ofertę mobilną i szerokopasmową. 

Zobacz: Vodafone uruchamia 5G we Włoszech. Na początek Mediolan, Turyn, Bolonia, Rzym i Neapol
Zobacz: 5G bez firmy Huawei może się nie udać

W ofercie Vodafone UK pojawiły się trzy urządzenia obsługujące sieć piątej generacji: Samsung Galaxy S10 5G, Xiaomi Mi Mix 3 5G oraz router 5G GigaCube.

Prezentując swoją ofertę, Vodafone UK dokonał ciekawej demonstracji pierwszego w Wielkiej Brytanii transferu haptycznego, który przeprowadzony został przez sieć 5G między dwoma graczami z drużyny rugby Wasps. Jeden z graczy, obecny na stadionie Ricoh w Coventry, uderzył całym ciałem w specjalny worek treningowy, tak jakby toczył się mecz rugby. Siła tego uderzenia została przeniesiona przez 5G na jego kolegę z drużyny, obecnego na konferencji w Londynie (czyli w odległości 170 km), który ubrany był w haptyczny kombinezon Tesli. Uderzenie było tak mocne, że rugbystą rzuciło do tyłu. Brytyjski operator między innymi w takich zastosowaniach widzi wykorzystanie sieci 5G, a więc do całkiem nowego rodzaju rozrywki.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Vodafone UK

Źródło tekstu: Vodafone UK, telecompaper.com

Przewiń w dół do następnego wpisu