DAJ CYNK

Deutsche Telekom zaczyna wdrażanie 5G w Niemczech

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 11117

Deutsche Telekom startuje z budową sieci 5G. Do końca roku wybudowanych zostanie 300 nadajników sieci piątej generacji w 100 lokalizacjach. Cały czas rozbudowywana będzie sieć LTE.

Na początek wdrażanie sieci 5G odbędzie się w sześciu miastach - Berlinie i Bonn, a następnie w Darmstadt, Hamburgu, Lipsku i Monachium. W ciągu 18 miesięcy do sieci 5G podłączonych zostanie 20 największych miast.

Zobacz: Krótka Opowieść o Społeczeństwie 5.0, czyli jak żyć i funkcjonować w dobie gospodarki 4.0 i sieci 5G - wnioski z publikacji

Niemcy wiedzą jednak, że nie mogą skupiać się wyłącznie na sieci 5G. Jak wiadomo, sieć piątej generacji jest rozwinięciem sieci 4G, czyli LTE. Dlatego też ważna jest jej dalsza rozbudowa. Tylko w tym roku powstanie 2000 nowych stacji LTE, których zadaniem będzie głównie pokrycie białych plam na obszarach wiejskich.

Pierwszym smartfonem z 5G dostępnym w ofercie Deutsche Telekom będzie Samsung Galaxy S10 5G. Będzie on kosztować 899,95 euro przy abonamencie za 84,95 euro. Oferta obejmuje nielimitowane usługi, z Internetem włącznie. Na start będzie to Internet LTE z gwarancją obsługi sieci 5G, jak tylko zostanie uruchomiona.

Zobacz: Huawei Mate 20 X 5G - pierwszy smartfon z 5G będzie dostepny w Polsce

Drugim urządzeniem będzie HTC Hub 5G. To mobilny hot-spot z Androidem, który pozwala na podłączenie maksymalnie 20 urządzeń i korzystanie z Internetu o maksymalnej prędkości 1 Gb/s. Jego cena to 555,55 euro w abonamencie za 74,95 euro.

Zobacz: Mobilny Internet rządzi. Wkurzają kable, limity i słaby zasięg
Zobacz: Play zbroi się przed 5G i kupuje operatora sieci światłowodowej

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Deutsche Telekom; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu