DAJ CYNK

Amerykańscy operatorzy sprzedają mało smartfonów 5G

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6477

Smartfony działające w sieci 5G nie sprzedają się dobrze w ofertach amerykańskich operatorów. Winna jest słabo rozbudowana sieć. Zupełnym przeciwieństwem tego stanu rzeczy jest rynek Korei Południowej.

Słaba sprzedaż smartfonów 5G

W II kwartale 2019 roku amerykańscy operatorzy sprzedali zaledwie 29 tys. smartfonów działających w sieci 5G. Mowa tutaj o modelach - Samsung Galaxy Note 10 5G, LG V50 5G oraz Samsung Galaxy S10 5G. To niewielki wzrost w porównaniu do I kwartału roku, kiedy to sprzedane zostały 22 tys. smartfonów. Prognozy na III kwartał 2019 roku mówią o sprzedaży 46 tys. urządzeń.

Tabela zawiera kwartały fiskalne. II kwartał fiskalny to I kwartał kalendarzowy.

Słabo sprzedaje się też moduł Moto Mod 5G do smartfonów Moto Z3 Motoroli. Szacuje się, że nabywców znalazło 1000-2000 egzemplarzy.

Zobacz: Brytyjska sieć Three również uruchamia 5G
Zobacz: Ministerstwo Cyfryzacji chce dywersyfikacji dostawców urządzeń 5G

Słaba sieć oznacza słabą sprzedaż. I odwrotnie, jak w Korei

Winę takiego stanu rzeczy ponosi słabo rozbudowana sieć 5G w Stanach Zjednoczonych. Jest on dopiero powoli budowana, więc ludzie nie widza sensu płacenia większych pieniędzy za smartfony, z których możliwości nie będą w stanie korzystać. Wiele głosów mówi, że pełne wdrożenie sieci 5G w USA może potrwać nawet 10 lat.

Zobacz: Speedtest pokazuje szybkość sieci 5G. Nawet 2 Gb/s
Zobacz: Qualcomm i T-Mobile uruchomiły sieć 5G na częstotliwości 600 MHz

Zupełnie inaczej wygląda sytuacji w Korei. Tam wdrożenie sieci 5G przebiega bardzo sprawnie i mogą z niej korzystać mieszkańcy niemal wszystkich dużych miast. Mając działającą sieć ludzie chętnie kupują nowe urządzenia. Dzięki czemu liczba użytkowników sieci 5G rośnie w ogromnym tempie. Pod koniec czerwca było ich już 1,34 mln, podczas gdy w maju aż o 550 tys. mniej. Szacuje się, że do końca roku z sieci 5G będzie korzystać 4-5 mln Koreańczyków.

Zobacz: Z sieci 5G w Korei Południowej korzysta już ponad milion użytkowników

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Gizchina; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu