DAJ CYNK

Lenovo po 3Q2021: dział mobilny zaliczył najlepszy kwartał w historii

Marian Szutiak

Prawo, finanse, statystyki

Lenovo wyniki 3Q2021

Lenovo opublikowało wyniki finansowe za drugi kwartał roku podatkowego 21/22, czyli 3Q2021. Chiński producent chwali się, że był to rekordowy okres między innymi dla segmentu smartfonów.

Grupa Lenovo osiągnęła w ostatnim kwartale przychód w wysokości 17,869 mld dolarów, o 23% więcej niż rok wcześniej. Dochód netto wzrósł w tym czasie aż o 65%, osiągając 230 mln dolarów. Daje to 4,42 centa zysku w przeliczeniu na jedną akcję firmy.

Nowa architektura informatyczna Lenovo „Client-Edge-Cloud-Network-Intelligence” zyskuje coraz większe uznanie w branży, a proces jej wdrażania nabiera tempa. Dzięki zdecydowanej realizacji naszej strategii 3S (Smart Devices/IoT – urządzenia inteligentne i internet rzeczy, Smart Infrastructure – inteligentna infrastruktura, Smart Vertical – inteligentne rozwiązania pionowe) w ubiegłym kwartale osiągnęliśmy rekordowy dochód i przychód, a obecnie jesteśmy na dobrej drodze do podwojenia marży netto w perspektywie trzech lat. W tym samym czasie nasze inwestycje w badania i rozwój wzrosły o 60%. Będziemy nadal dążyć do realizacji naszego celu, którym jest podwojenie wydatków na badania i rozwój w ciągu trzech lat oraz dalsza inteligentna transformacja oparta na usługach.

– powiedział Yuanqing Yang, prezes zarządu i dyrektor generalny Lenovo

Segment smartfonów z najlepszym kwartałem w historii

Dział Lenovo zajmujący się smartfonami osiągnął zysk na poziomie 89 mln dolarów. To jego najlepszy wynik w historii. Przychody ze sprzedaży tych urządzeń mobilnych wzrosły przez rok o 27%, osiągając najwyższą wartość od 15 kwartałów. Wysoki wzrost rentowności odnotowano we wszystkich regionach – nie tylko na sprawdzonych rynkach Ameryki Łacińskiej i Północnej, ale także na rynkach ekspansji firmy, jakimi są Europa, Bliski Wschód i Afryka oraz Azja i Pacyfik. W porównaniu z rokiem ubiegłym przychody ze sprzedaży tabletów wzrosły o 20%, a akcesoriów o 31%.

Zobacz: Motorola Moto G10 tanieje jesienią
Zobacz: Motorola szykuje kolejne dwa telefony

Cała Grupa Urządzeń Inteligentnych (Intelligent Devices Group, IDG) skończyła kwartał z przychodem w wysokości 15,3 mld dolarów, co stanowi wzrost o 21% w ujęciu rocznym. Rentowność grupy wzrosła przez rok o 34%, do 1,2 mld dolarów.

Segmenty komputerów premium również zanotowały wysoki wzrost. Przychody ze sprzedaży urządzeń Yoga i stacji roboczych klasy premium wzrosły ponad dwukrotnie rok do roku. W porównaniu z rokiem ubiegłym, przychody ze sprzedaży komputerów konsumenckich wzrosły o 29%, a komputerów dla MiŚP o 48%.

Inne działy również na plusie

Grupa ds. Rozwiązań i Usług (Solutions and Services Group, SSG) osiągnęła przychód w wysokości 1,36 mld dolarów (+30% rok do roku). Z kolei przychód Grupy ds. Rozwiązań Infrastrukturalnych (Infrastructure Solutions Group, ISG) wypracował przychód w wysokości prawie 2 mld dolarów, o 34% większy niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Lenovo wyniki podsumowanie

Zobacz: Apple prezentuje wyniki finansowe za 3Q2021. Kwartał był rekordowy
Zobacz: Samsung Electronics potwierdza: 3Q2021 był udany

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Telepolis, Lenovo

Źródło tekstu: Lenovo