DAJ CYNK

Klienci Orange najczęściej przesyłają... filmy

27.07.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 3267

Ważne 3

1

70% z ponad 40 mln GB danych przesłanych przez klientów Orange w I połowie 2018 roku to filmy.70% z 42 mln GB danych przesłanych przez klientów Orange w I połowie 2018 roku to filmy.

Mniejszy wzrost, ale więcej danych

Klienci sieci stacjonarnej przesyłają zdecydowanie więcej, bo ok trzech razy więcej danych niż klienci sieci komórkowej. Niemniej wzrost przesyłu danych jest w w przypadku sieci stacjonarnych mniej dynamiczny. Od 2016 roku został od podwojony, podczas gdy w przypadku sieci komórkowej mówimy o 10-krotnym wzroście.

Ponad połowa ruchu w sieci stacjonarnej Orange pochodzi z sieci Contect Pop, czyli serwerów rozmieszczonych w całym kraju, na których przechowywane są najczęściej wykorzystywane dane. To pozwala na obniżenie pingów i czasów buforowania. Są one podane nieprzypadkowo, bo 70% danych przesyłanych danych stanowią materiały wideo.

Widzę światłość!

Orange cały czas rozbudowuje swoją sieć światłowodową, z której korzysta obecnie prawie 300 tys. klientów. To jednak ciągle niedużo, bo w jej zasięgu znajduje się obecnie prawie 3 mln gospodarstw domowych. To między innymi właśnie to spowodowało, że Orange udostępni swoją sieć T-Mobile.

Zobacz: Orange podpisał umowę z T-Mobile dotyczącą dostępu do sieci światłowodowej

Ciekawostką jest miejscowość Podkowa Leśna, gdzie w zasięgu światłowodu jest ponad 60% mieszkańców, a z oferty skorzystała już 1/3 z nich.

Zobacz: Droższy światłowód w Orange, ale nie dla wszystkich
Zobacz: Wyniki Orange Polska po 2Q2018

Źródło tekstu: Orange; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu