DAJ CYNK

Jesteś wszystkim, czego bliscy pragną na święta

22.12.2017

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2683

Ważne 5

4

Podczas świąt dla Polaków najlepszym prezentem byłaby możliwość spędzenia niezakłóconego czasu z rodziną i przyjaciółmi - wynika ze światowego badania przeprowadzonego przez HMD Global.



Podczas świąt dla Polaków najlepszym prezentem byłaby możliwość spędzenia niezakłóconego czasu z rodziną i przyjaciółmi - wynika ze światowego badania przeprowadzonego przez HMD Global.

Jako najbardziej oczekiwany prezent ponad jedna czwarta respondentów (28%) stwierdziła, że chciałaby spędzić wartościowy czas z bliskimi. Dopiero na dalszych pozycjach znalazły się takie prezenty jak pieniądze (18%), książki (6%), ubrania (4%) i droga biżuteria (3%). Jednak nawet wtedy, gdy Polacy mają rzadką możliwość spędzenia czasu z całą rodziną lub dużą jej częścią, nie potrafią się rozstać z telefonem. Ponad połowa (54%) przyznała się do tego, że używa telefonu przy stole, głównie do robienia zdjęć (64%).

W badaniu wzięło udział 11 tys. osób z całego świata, w tym grupa 1000 dorosłych Polaków. Wynika z niego, że:

  • sześciu na dziesięciu Polaków (58%) uważa za niegrzeczne używanie telefonu przy stole,
  • Polacy uważają ludzi z telefonem w ręku za swoją największą bolączkę (60%),
  • siedmiu na dziesięciu Polaków (73%) chciałoby, aby ich rodziny wyłączyły telefony w trakcie świąt,
  • ponad jedna trzecia Polaków (37%) chciałaby móc wyłączyć telefony bez poczucia winy,
  • blisko jedna szósta (14%) nigdy nie wyłącza swoich telefonów,
  • prawie jedna trzecia Polaków (32%) jest częścią rodzinnej grupy na WhatsApp,
  • jedna trzecia Polaków (35%) twierdzi, że wolałaby porozmawiać z rodziną, z którą nie mogą spędzić czasu podczas świąt, bardziej przez telefon niż przy pomocy innej formy komunikacji.

Zbliżamy do siebie ludzi dzięki najwyższej klasy, przystępnej cenowo technologii zaprojektowanej z myślą o codziennej użytkowaniu i trwałości - podobnie jest z relacjami międzyludzkimi. Chcemy przypomnieć ludziom, że jedyne, czego tak naprawdę potrzebują w czasie tych świąt to wzajemna serdeczna obecność - powiedział Pekka Rantala, Executive Vice President w firmie HMD.

To rzadkość dla firmy telefonicznej, aby proponować odłączenie się od urządzeń, ale podejmujemy odważną decyzję i deklarujemy, że nic, nawet nasze własne produkty, nie jest ważniejsze, niż czas podarowany nam przez najbliższych. Przy blisko jednej szóstej respondentów deklarujących, że nigdy nie wyłączają swoich telefonów, przyszedł czas by powiedzieć - odłóżcie je na bok, wyłączcie i doceńcie te szczególne chwile.


Źródło tekstu: HMD Global

Komentarze
Zaloguj się
15. ~
0

2017-12-25 12:17:01

Niezaklocone swieta? Polowa stolu bedzie siedziec z nosem w ekraniku smartfona i przewijac bzdety na fejsbuku...

Odpowiedz

14. ~świt
0

2017-12-23 17:25:39

@wlo. wszyscy znamy wpisy jakie są twoim udziałem na tym portalu. wysoce je cenimy a juz ja szczególnie.. . niestety ale głosu i jego walorów już jesteśmy pozbawieni. uzdolniony wielorako wlo a gdybyś na jakimś serwerze umieścił próbki wokalne swojego głosu ? z pewnoscia aspekt twojego wokalu słuchany w tle i jednoczesne czytanie twych postów znakomi podniosłoby walory tego portalu. nie ociagaj sie i nagraj mikrofonem w laptopie kilka kolęd. i swieta beda inne i ludzie po prostu szczesliwi bardziej gdy czytać i słyszeć cie będą mogli

Odpowiedz

13. toms
0

2017-12-23 08:57:41

12 - synku, co ty wiesz, jak śpisz?

Odpowiedz

0

2017-12-22 23:23:35

toms: A co masz do Zenka? Król jest tylko jeden. Ty chłopcze ze swoim głosem i słuchem nigdy nim nie będziesz:)

Odpowiedz

11. ~Anonim
0

2017-12-22 21:02:42

Pekka Rantala to mężczyzna, trzeba poprawić formę czasownika w tekście ;)

Odpowiedz

10. wlo
0

2017-12-22 20:46:29

Mam to szczęście, że kiedy prawie 40 lat temu ojciec przyniósł do domu radio z UKF-em, przeszukując po raz pierwszy w życiu ten zakres trafiłem na Kaczkowskiego... No i zostawiłem ten czerwony słupek na tej fali do dzisiaj ;-)

Odpowiedz

9. wlo
0

2017-12-22 20:41:53

toms... Ależ ja śpiewam... Tyle, że muszę się odpowiednio "nastroić" ;-)Czym jest muzyka, śpiew... No wiem - to teoria jest, którą znam do dzisiaj... Słucham ciągle muzyki - dobrej. Zenka też niestety - nie da się uniknąć imprez z taką muzyką.Nucenie to co innego - to mi nieźle idzie. Solówki gitarowe Page/''a potrafię "wynucić" bezbłędnie ;-)

Odpowiedz

8. toms
0

2017-12-22 20:31:04

wlo - dobre wykonanie utworu, podnosi muzyczny smak i kształtuje wrażliwość. Jednak rezygnacja ze śpiewania sprawia, że stajemy się narodem, który nie potrafi śpiewać. Wychowanie muzyczne redukuje się do minimum!! Poziom edukacji i muzyczny gust narodowy stale się obniża. Dlatego królują Zenki i inne badziewia, a to co wartościowe praktycznie występuje w mediach w śladowych ilościach. Niemowlaka nie obchodzi, czy jego Matka potrafi śpiewać. Nawet nieudolnie nucona melodia będzie zawsze najukochańszym głosem Matki i tego nic i nikt nie zastąpi. Dlatego postuluję: śpiewać tak, jak Pan Bóg pozwala, a jeśli nie jest to za dobrze, to wystarczy pianissimo. Zawsze to lepsze od biernego wsłuchiwania się w płytę, choć i to warto też proporcjonalnie praktykować, żeby podnosić swoją muzyczną świadomość. Dla mnie gdzie muzyka, tam są dobrzy ludzie....

Odpowiedz

7. wlo
0

2017-12-22 20:06:38

toms... Ja swego czasu szkołę muzyczną skończyłem... I stopnia - takie tam 4 lata... Nie, nie śpiewu się uczyłęm ;-) Ledwo solfeż udawało mi się zaliczać (niezły słuch miałem, dodatkowo podszkolony, więc zapisywałem całkiem bezbłędnie to co usłyszałem co inni śpiewają - to mi skórę ratowało). A pani od tego przedmiotu powtarzała mi przez kolejne lata, żebym pod żadnym pretekstem nie próbował śpiewać publicznie, nawet w gronie rodzinnym ;-) Tak więc... Moi synowie po mnie odziedziczyli zdolności wokalne. Żona też mistrzynią nie jest. Siostra - jako nauczycielka - wykorzystywała i szkoliła śpiewając w jakimś w chórze swoje umiejętności, więc jakoś jej to idzie, tyle ze mnie jej sposób śpiewania męczy... Wolę posłuchać dobrego wykonania kolęd albo przeczytać tekst kolędy niż się i otoczenie męczyć ;-)

Odpowiedz

6. toms
0

2017-12-22 19:46:03

Bo łatwiej wziąć telefon do ręki, niż np. wspólnie pośpiewać kolędy. Pamiętam z domu rodzinnego, że nie było wolno rozpakować prezentów, dopóki się nie prześpiewało wszystkich kolęd i to po 4-5 zwrotek każda, jeśli oczywiście dana kolęda tyle zwrotek zawierała. Osobiście unikam dzwonienia i wysyłania życzeń w Wigilię. Staram się to czynić dzień wcześniej. A telefonu w zasadzie nie wyłączam nigdy. Jeśli nie mam ochoty, by mi przeszkadzał, wyłączam całkowicie dzwonek. Dla naprawdę awaryjnych sytuacji jest czynny non-stop były stacjonarny, który obecnie pod nowym numerem ( znanym tylko wybranym ) z powodzeniem od 4 lat funkcjonuje jako voip.

Odpowiedz

5. ~
0

2017-12-22 19:31:04

4 na olx :PNokii 2 tez nie ma :D

Odpowiedz

4. ~
0

2017-12-22 19:22:28

Badania robią, a gdzie jest nokia 3310 3G ja się pytam? Miała być w październiku, potem w listopadzie, następnie premiera w grudniu, na 100%, napisane na własnej stronie. A teraz co napisali? "Coming soon" jakby wstydzili się języka polskiego...

Odpowiedz

3. kabell
0

2017-12-22 17:41:36

No takkk...hipokryzja pełną gębą! 58 pro uważa, że niegrzecznie jest używać telefonu przy stole, a niemal tyle samo osób to robi.

Odpowiedz

2. msnet
0

2017-12-22 15:09:40

@1, Mila89 - w zasadzie to 27,792 zł - tak wynikało z otrzymanego od HMD tekstu. Zmieniłem początek.

Odpowiedz