DAJ CYNK

Inea ma 300 tys. klientów indywidualnych, głównie usług światłowodowych

Mieszko Zagańczyk

Prawo, finanse, statystyki

Inea ma 300 tys. klientów indywidualnych

Wielkopolski operator Inea pochwalił się najnowszymi statystykami i osiągnięciem liczby 300 tys. klientów indywidualnych. Z tej liczby to w większej części użytkownicy internetu światłowodowego. Firma działa na rynku pod ponad 30 lat.

Inea jest częstym zwycięzcą rankingów Speedtest.pl, gdzie wielokrotnie triumfowała w kategorii najszybszego internetu domowego. Tym razem wielkopolski operator może się pochwalić nieco innym osiągnięciem – przekroczeniem liczby 300 tys. klientów indywidualnych.

Inea dostarcza internet domowy, usługi telewizyjne, a także telefoniczne i mobilne. Firma działa na rynku już ponad 30 lat. Zaczynała od kablówki o zasięgu lokalnym, zmieniając się w niezależnego dostawcę usług docierającego do klientów w 8 województwach w kraju.

Zobacz: SpeedTest.pl podał, kto miał najszybszy Internet w Polsce w kwietniu

Od 2017 roku Inea skupia się na ofercie internetu światłowodowego o wysokich przepustowościach. Dzięki temu od 5 lat wygrywała ranking dostawców najszybszego Internetu w Polsce wg Speedtest.pl. W ostatnim czasie spadła na drugą pozycję, ustępując UPC.

Obecnie z usług światłowodowych Inei korzysta 260 tysięcy osób.  Z kolei na ofertę telewizyjną zdecydowało się ponad 180 tysięcy osób. Operator zapewnia także usługi mobilne (korzysta z nich 35 tysięcy klientów) oraz telefonii stacjonarnej (ponad 40 tysięcy klientów).

Zobacz: Inea ma nowego szefa finansów
Zobacz: Inea dzieli się na dwie spółki: operatora hurtowego i dostawcę usług

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: INEA

Przewiń w dół do następnego wpisu