DAJ CYNK

Inea dzieli się na dwie spółki: operatora hurtowego i dostawcę usług

Marian Szutiak

Wydarzenia

Inea podział operator hurtowy dostawca usług

1 lipca 2021 roku nastąpił podział spółki Inea S.A. na dwa podmioty, operatora otwartych sieci światłowodowych Fiberhost S.A. oraz niezależnego dostawcę usług Inea Sp. z o.o.

W marcu 2020 roku Inea ogłosiła powstanie nowej marki operatora otwartych sieci światłowodowych – Fiberhost. Od tamtej pory wszystkie działania związane z zarządzaniem i udostępnianiem otwartych sieci światłowodowych prowadzone są pod tą marką. 1 lipca tego roku doszło do podziału spółki Inea S.A. i wydzielenia operatora hurtowego oraz dostawcy usług.

Zobacz: Majowy ranking SpeedTest.pl: Inea i T-Mobile na czele
Zobacz: Symetryczne 10 Gb/s to za mało. Inea testuje technologię 25G PON

Z dniem 1 lipca spółka INEA S.A. zmieniła swoją nazwę na Fiberhost S.A. i od tego momentu wszystkie działania związane z budową i utrzymaniem infrastruktury, a także jej udostępnianiem prowadzone będą przez tę spółkę. Część biznesu związana ze świadczeniem usług dla użytkowników końcowych, w tym klientów biznesowych prowadzona będzie z kolei przez nowopowstałą spółkę – INEA Sp. z o.o.

To bardzo ważny moment w historii firmy, który kończy naszą ewolucję od tradycyjnego operatora kablowego do dwóch wyspecjalizowanych jednostek biznesowych: otwartego operatora hurtowego oraz niezależnego dostawcy usług. Jednocześnie jest to tylko formalne potwierdzenie sposobu, w jaki działamy już od kilku lat na rynku, współpracując na transparentnych zasadach z dostawcami usług.

– powiedział Michał Bartkowiak, Prezes Zarządu

Zarząd obu spółek tworzyć będą:

  • Michał Bartkowiak – Prezes Zarządu,
  • Marta Wojciechowska – Członek Zarządu,
  • Piotr Sujecki – Członek Zarządu.

Zobacz: Samsung Inkubator – podsumowanie programu
Zobacz: Elon Musk zakłada w Polsce spółkę. Internet ze Starlinków coraz bliżej

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: geralt / Pixabay

Źródło tekstu: Fiberhost / Inea

Przewiń w dół do następnego wpisu