DAJ CYNK

Huawei zaprezentował wyniki finansowe za 2019 rok

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5534

Huawei wyniki 2019

Firma Huawei zaprezentowała swoje wyniki finansowe za 2019 rok. Wynika z nich, że pomimo ogromnej presji zewnętrznej to był udany rok dla chińskiego producenta, z przychodem o 19,1% większym niż rok wcześniej.

W 2019 roku Huawei osiągnął przychody ze sprzedaży w wysokości 858,8 mld juanów (121 mld dolarów), o 19,1% wyższe niż rok wcześniej. Zysk netto osiągnął 62,7 mld juanów (prawie 8,8 mld dolarów), zaś przepływy pieniężne z działalności operacyjnej przekroczyły 91,4 mld juanów (12,9 mld dolarów), co stanowi wzrost o 22,4% w ujęciu rocznym. Chińska firma coraz więcej inwestuje w technologię i  badania nad nowymi rozwiązaniami. W 2019 roku Huawei zainwestował w badania i rozwój 131,7 mld juanów (18,6 mld dolarów), co stanowi 15,3% przychodów ze sprzedaży. W ciągu ostatnich dziesięciu lat łączne wydatki Huaweia na R&D osiągnęły poziom ponad 600 mld juanów (84,6 mld dolarów).

Zobacz: Huawei P40 Pro ma sporo amerykańskich części. Kiepsko wychodzi ta wojna handlowa
Zobacz: Huawei udostępnił swoją sztuczną inteligencję twórcom aplikacji

- 2019 był wyjątkowym rokiem dla Huawei. Pomimo ogromnej presji zewnętrznej nasz biznes stale wzrasta, koncentrując się przede wszystkim na tworzeniu wartościowych produktów i usług dla naszych klientów. Ciężko pracowaliśmy, aby zdobyć szacunek i zaufanie naszych klientów oraz partnerów na całym świecie. Biznes jest nadal silny i jako firma stale dążymy do jego rozwoju.

- powiedział Eric Xu, prezes rotacyjny Huawei

W segmencie usług operatorskich, Huawei w 2019 roku wdrożył pierwszy komercyjny dostęp do sieci 5G. W celu dalszej komercjalizacji technologii 5G oraz promowania innowacji w aplikacjach, firma wraz z operatorami na całym świecie ustanowiła wspólne centra innowacji 5G. Rozwiązania stacji bazowej RuralStar firmy Huawei skutecznie rozwiązują problemy z zasięgiem nawet na najbardziej odległych obszarach. Rozwiązania te są obecnie stosowane w ponad 50 krajach i regionach, zapewniając mobilny Internet ponad 40 milionom osób, które wcześniej nie miały do niego dostępu. W ubiegłym roku przychody ze sprzedaży firmy Huawei w branży usług operatorskich osiągnęły poziom 296,7 mld juanów (41,8 mld dolarów), co oznacza wzrost o 3,8% w stosunku do 2018 roku.

Huawei Enterprise w swojej działalności kontynuuje wsparcie w zakresie cyfrowej transformacji swoich klientów w różnych branżach, przygotowując tym samym grunt pod cyfryzację na globalną skalę. Na całym świecie ponad 700 miast i 228 firm z listy Fortune Global 500 wybrało firmę Huawei jako partnera do transformacji cyfrowej. W 2019 roku firma ogłosiła też swoją strategię dla rynku komputerowego mającą na celu zbudowanie inteligentnego świata. W ramach tej strategii wprowadzono najszybszy na świecie procesor sztucznej inteligencji Ascend 910 oraz klaster szkoleniowy AI Atlas 900. W 2019 roku Huawei osiągnął w tym dziale przychody ze sprzedaży w wysokości 89,7 mld juanów (12,6 mld dolarów), co oznacza wzrost o 8,6% w stosunku do poprzedniego roku.

W sektorze produktów konsumenckich Huawei nadal rozwijał się dynamicznie - w ciągu roku dostarczono łącznie 240 milionów smartfonów. Firma informuje o postępach w rozwoju ekosystemu Seamless AI Life, umożliwiającego wykorzystywanie różnych zastosowań w rozmaitych urządzeniach, takich jak komputery osobiste, tablety, urządzenia typu wearables i inteligentne ekrany. W 2019 roku przychody ze sprzedaży produktów konsumenckich Huawei wyniosły 467,3 mld juanów (65,9 mld dolarów), co oznacza wzrost o 34% rok do roku.

- W przyszłości otoczenie zewnętrzne będzie jeszcze bardziej skomplikowane, dlatego musimy nadal zwiększać konkurencyjność naszych produktów i usług, promować otwarte innowacje oraz tworzyć jeszcze większą wartość dla naszych klientów i całego społeczeństwa. To jedyny sposób, w jaki możemy wykorzystać historyczne możliwości, jakie daje cyfrowa i inteligentna transformacja przemysłu oraz utrzymywać silny wzrost w dłuższej perspektywie.

- dodał Eric Xu

Zobacz: Huawei P40 Pro już bez tajemnic - poznaj trzy nowe smartfony
Zobacz: Jaki telefon wybrać na wiosnę? Najlepsze smartfony - marzec 2020

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Huawei

Przewiń w dół do następnego wpisu