DAJ CYNK

Cyfrowy Polsat ma do zapłacenia ponad 25 mln zł zaległego podatku za 2013 rok

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 6885

Małopolski Urząd Celno-Skarbowy nakazał Cyfrowemu Polsatowi zapłatę zaległego podatku za 2013 rok. Chodzi o 25,1 mln zł plus odsetki. Firma nie zgadza się z postanowieniem i zamierza złożyć odwołanie.

Małopolski Urząd Celno-Skarbowy w Krakowie dokonał kontroli sprawozdań finansowych Cyfrowego Polsatu za lata 2012-2014. W jej efekcie została podjęta decyzja o konieczności zapłaty przez firmę zaległego podatku za 2013 rok, w wysokości 25,1 mln zł (plus odsetki). Urząd zakwestionował prawo Cyfrowego Polsatu do zastosowania zwolnienia z obowiązku pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych płatności dokonanych w 2013 roku.

Zobacz: Operator sieci Play zaniżył podatek CIT - uważa Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie

W komunikacie giełdowym Cyfrowy Polsat poinformował, że decyzja skarbówki nie jest ostateczna i nie podlega wykonaniu. Firma zamierza się od niej odwołać i nie zabezpieczy w związku z nią rezerw obciążających wynik finansowy.

To nie pierwsza decyzja tego typu

Wiosną 2018 roku Małopolski Urząd Celno-Skarbowy podjął decyzję, że Cyfrowy Polsat musi zapłacić 24,2 mln zł zaległego podatku za 2012 rok. Uzasadnienie wtedy było identyczne, jak teraz. Operator odwołał się od tamtej decyzji, ale zostało ono oddalone. Sprawa trafiła więc do sądu. Ponadto w maju ubiegłego roku dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Warszawie podtrzymał decyzję sprzed ponad roku, która nakazywała firmie zapłatę 40,6 mln zł (plus odsetki) tytułem zaległego podatku dochodowego za 2011 rok. W tym przypadku Cyfrowy Polsat również zapowiedział zaskarżenie decyzji do sądu.

Zobacz: Skarbówka chce od Cyfrowego Polsatu ponad 40 mln zł podatku
Zobacz: Cyfrowy Polsat musi zapłacić 24,2 mln zł zaległego podatku

Zaległe zobowiązania podatkowe obniżyły skonsolidowany zysk netto Cyfrowego Polsatu za drugi kwartał 2019 roku o 70,1 mln zł - podała firma. Podobnie było w ostatnim kwartale 2018 roku.

- Analiza wykazała konieczność zwiększenia wartości pozycji zobowiązania z tytułu odroczonego podatku dochodowego w skonsolidowanym bilansie sporządzonym na 31 grudnia 2018 roku o kwotę ok. 162,6 mln zł. Opisana zmiana stanu zobowiązania z tytułu podatku odroczonego ma charakter niegotówkowy i obciąża linię Podatek dochodowy w skonsolidowanym rachunku zysków i strat Grupy Cyfrowy Polsat, pomniejszając tym samym skonsolidowany zysk netto w czwartym kwartale 2018 roku.

- czytamy w komunikacie Cyfrowego Polsatu

Zobacz: [Aktualizacja] 50 GB za darmo na YouTube w Plush na kartę

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Wirtualnemedia.pl, Cyfrowy Polsat

Przewiń w dół do następnego wpisu