DAJ CYNK

Cyfrowy Polsat musi zapłacić 24,2 mln zł zaległego podatku

17.07.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 2012

Ważne 8

1

Małopolski Urząd Celno-Skarbowy w Krakowie podtrzymał decyzję z lutego 2018 roku nakazującą Cyfrowemu Polsatowi zapłatę zaległego podatku dochodowego z 2012 roku. Firma zaskarży tę decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie.



Małopolski Urząd Celno-Skarbowy w Krakowie podtrzymał decyzję z lutego 2018 roku nakazującą Cyfrowemu Polsatowi zapłatę zaległego podatku dochodowego z 2012 roku. Firma zaskarży tę decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie.

Cyfrowy Polsat poinformował o pierwszej decyzji małopolskiej skarbówki na początku marca bieżącego roku. Firma odwołała się wtedy od nakazu zapłaty zaległego podatku za 2012 rok w wysokości 24,2 mln zł (plus odsetki). Po rozpatrzeniu wniosku przez Małopolski Urząd Celno-Skarbowy w Krakowie, decyzja w sprawie konieczności zapłaty zaległości została potrzymana. Cyfrowy Polsat zaznaczył w komunikacie giełdowym, że nie zgadza się z podtrzymaną decyzją w sprawie 24,2 mln zł zaległego podatku i wniesie skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie.

W marcu Cyfrowy Polsat poinformował także, że małopolska skarbówka analizuje także ewentualne zaległości podatkowe spółki za lata 2013 i 2014, mogące wynieść około 35 mln zł. W związku z tym Cyfrowy Polsat zwiększył zobowiązania z tytułu odroczonego podatku dochodowego o około 144 mln zł. Cyfrowy Polsat ma też niespłacone zobowiązanie podatkowe za 2011 rok, w wysokości 40,6 mln zł (plus odsetki). Decyzję w tej sprawie wydała w maju Izba Administracji Skarbowej w Warszawie i podtrzymała ją po skardze spółki. Cyfrowy Polsat i w tym przypadku zamierza odwołać się do sądu.

Zobacz: Wyniki Grupy Cyfrowy Polsat po 1Q2018

Źródło tekstu: wirtualnemedia.pl

Komentarze
Zaloguj się
13. ~
0

2018-07-17 23:38:30

No tak, Amber Gold zalegało z podatkiem ale nie można było ściągnąć a polskiego przedsiębiorc będą się czepiać.

Odpowiedz

12. ~
-1

2018-07-17 19:27:12

@ 11: A co tobie przyjdzie z tego, że fiskus (tak jak to było dotychczas) mało portek przez głowę nie ściągnie drobnemu przedsiębiorcy, a wielkie firmy o olbrzymich dochodach nie płaca podatków w ogóle i fiskus tego jakoś nie zauważa?Odnoszę wrażenie, że niewykształconym przygłupem to jednak ty jesteś!

Odpowiedz

11. ~
0

2018-07-17 18:23:46

10, cos ci od tego przybedzie, niewyksztalcony przyglupie, czy to tylko taka bezinteresowna zawisc?

Odpowiedz

10. ~Punk
-1

2018-07-17 18:21:17

Cyfrowy Polsat zawsze kombinował jak tu nie płacić podatków, podejrzewam że Zbysiu Solorz nie podzielił się z kolegami z WSI i teraz mu się odgryzają.Dobrze mu tak, oby go ścigneli za wszystkie lata.

Odpowiedz

9. Pabloeq
0

2018-07-17 16:32:17

Zębaty wałkarz będzie bulił aż miło, chciał jak zawsze przycwaniaczyć "polski biznesmen", raz zapłacił 9 mln dla Orange kary za zerwanie umowy w sprawie bloku 1800MHz a teraz zapłaci 24mln podatku. Brawo wy!

Odpowiedz

8. ~tkubon
-1

2018-07-17 16:28:58

@4: nie znam się, ale chyba nie do końca zrozumiałeś mój przekaz. Nie chodzi nawet o wysokość, chociaż też jest to istotne, chodzi o całość, tj. płacę podatki i co mam w zamian. W PL nic, w Skandynawii dostaję świadczenia zwrotne i to jakościowe. Nie mam problemu z płaceniem na NFZ, kiedy wiem, że jesli naprawde będę pomocy potrzebował to przyjmie mnie porządny lekarz i wyleczy. To samo tyczy się innych dziedzin. Po prostu państwo, które istnieje teoreytcznie nic nie oferuje, a prawdziwe są tylko pieniądze, które trzeba im płacić jak haracz. Stąd to kombinowanie u wszystkich, więc taka firma jak Plus nie robi inaczej

Odpowiedz

7. ~Ja wiem
1

2018-07-17 15:00:48

Co do NINu - przypomniało mi się, zapłaciłem jakieś 3 czy 4 funty tygodniowo. Ale wklepalem to wszystko kiedyś do excela i przy dochodzie rocznym ok 400.000zl obciazenia w obu krajach się równają. I jak tu się dziwić że taka duża szara strefa jest w Polsce...

Odpowiedz

6. ~Ja wiem
1

2018-07-17 14:57:31

Za to ja wiem jakie są obciążenia w UK. 4 miesiące byłem samozatrudniony, zarobiłem niecałe 4000GBP. NINu (czyli zusu) zapłaciłem grosze (i to voluntary, bo przy tak niskich dochodach nie musiałem płacić), podatku nic bo 11500gbp było zwolnione z podatku dochodowego (teraz 11850). celowo jak najszybciej zamknąłem firmę w PL i otworzyłem w UK- zlecenia miałem do wykonania w innych krajach UE. Za ten sam okres w Polsce zapłaciłbym ok. 1000GBP zusu (1200zl miesięcznie?) Oraz (nie chce mi się liczyć dokładnie) 2500-3000zl podatku dochodowego. W PL złożyłem o zwrot podatku za zeszły rok w styczniu i pod koniec kwietnia dostałem przelew, w UK pieniądze na koncie miałem po 7 dniach i to tylko na podstawie mojego oświadczenia (bo nie dostali jeszcze wtedy rozliczenia od mojego pracodawcy, napisałem że zarobiłem xx, odprowadzonego podatku yy a na działalności zarobiłem zz i na tej podstawie przelali zwrot podatku.

Odpowiedz

5. ~Plush
1

2018-07-17 14:51:38

Oj ładnie widzę kombinowali. Nie dziwi mnie ostatnia ofensywa cyfrowego Polsatu ( zakup neti i praw do LM)

Odpowiedz

2018-07-17 14:05:16

Za to Ty tkubon znasz się na podatkach i wiesz np. jakie są stawki w całej Skandynawii ? u nas to grosze

Odpowiedz

3. ~tkubon
-1

2018-07-17 13:37:09

Gdyby w PL były normalne przepisy, podatki niskie to nikt by nie kombinował, a i państwo zarobiłoby najmniej tyle co teraz jeśli nie więcej, ale w PL nie było i nie będzie normalnie

Odpowiedz

2. ~pabloki
-3

2018-07-17 13:15:27

to pokazuje że system podatkowy w Polsce jest zły. ale może tu chodzi o dawanie pracy machinie prawnej.

Odpowiedz