DAJ CYNK

Ceny akcji Play spadają. To skutek jednej informacji…

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 20999

W czwartek 5 września giełdowy kurs Play zaczął spadać o 14-15 proc. W środę podczas zamknięcia sesji akcje Play kosztowały jeszcze 33 zł, co zapewniało operatowi wycenę ok. 8,4 mld zł, w czwartek rano było to już 30 zł. Teraz akcje play kosztują 28,96 zł.

ZobaczPlay: nowa oferta BIZNES BOX PRO
Zobacz:LTE sieci Play trafia do kolejnych miejscowości

O sprawie spadających cen akcji Play napisał serwis Business Insider. Do obniżki ich wartości przyczyniły się informacje o planach dwóch firm Kenbourne Invest oraz Tollerton Investments. Fundusze te posiadają łącznie 59 proc. akcji Play Communications - bo pod taką nazwą fioletowy operator komórkowy notowany jest na giełdzie. Firmy ogłosiły w pewnym momencie zamiar sprzedaży 23 mln akcji Play. Ustalono przy tym cenę akcji na 30,5 zł, mimo tego, że jeszcze na początku tygodnia kurs spółki wynosił ponad 33 zł. W efekcie kurs Play w czwartek 5 września spadł o 14-15 proc.

Zobacz: Wyniki Play za 2Q2019 - rekordowa EBITDA
Zobacz: Play: na 5G jeszcze poczekamy, ale wizja jest ciekawa. A już dziś kolejne wyłączenia roamingu

W środę na zamknięciu sesji akcje Play kosztowały jeszcze 33 zł, co dawało mu wycenę ok. 8,4 mld zł - wylicza dalej Business Insider. W czwartek rano było to już 30 zł, by osiągnąć nawet poziom 28 zł, czyli łącznie strata wartości wyniosła ponad 14 proc. z dnia na dzień. W efekcie kapitalizacja spadła do 7,4 mld zł. Obecnie kurs Play wynosi 28,96 zł, czyli nieznacznie urósł od maksymalnego spadku.

Zobacz: Play podsumowuje rozbudowę swojej sieci i przedstawia plany na przyszłość
Zobacz: Operator sieci Play zaniżył podatek CIT - uważa Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie

Skąd tak nagły spadek? To reakcja inwestorów na informację o tym, że dwaj najwięksi obecnie akcjonariusze Playa - Kenbourne i Tollerton - ogłosili tzw. przyspieszone plasowanie akcji spółki, czyli ich sprzedaż. Łącznie firmy pozbędą się akcji stanowiących ok. 9 proc. kapitału zakładowego Play Communications.  Obie firmy sprzedają: 11,719 mln akcji (Kenbourne ) oraz 11,366 mln (Tollerton ) akcji.

Więcej w serwisie Business Insider

Źródło zdjęć: Play

Źródło tekstu: Business Insider

Przewiń w dół do następnego wpisu