DAJ CYNK

Play podsumowuje rozbudowę swojej sieci i przedstawia plany na przyszłość

Dodane przez: msnet

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 16955

Play na koniec I półrocza 2019 roku miał 7382 stacje bazowe, a do końca 2021 roku chce mieć ich 9500. Czy ten plan uda się zrealizować, dowiemy się najpóźniej za 28 miesięcy.

W pierwszym półroczu tego roku Play uruchomił 448 stacji bazowych, mając ich łącznie na koniec czerwca 7382 - 93% z agregacją pasm. W tym samym czasie fioletowy operator postawił 312 nowych wież. Każda ze stacji bazowych sieci Play obsługuje średnio ponad 6,7 systemów. Ponad 90% stacji w miastach jest podłączonych do sieci szkieletowej łączami o przepustowości co najmniej 1 Gb/s. 24% fioletowych BTS-ów oferowało użytkownikom zasięg 5G Ready, docierając do 14% populacji. O tym, jak bardzo Playa zmienił się w ciągu ostatnich lat, możemy się przekonać porównując mapki zasięgu z IV kwartału 2016 roku i II kwartału 2019 roku.

Zobacz: Play chwali się rozbudową zasięgu własnej sieci LTE o kolejne miejscowości
Zobacz: Dzień Fotografii w Play - do wygrania Oppo Reno 10x Zoom [Konkurs]

W ciągu roku transmisja danych w fioletowej sieci wzrosła o 31%, osiągając w 2Q2019 254 PB (petabajty). Łączna szybkość transmisji w godzinach szczytu osiągnęła w ostatnim kwartale wartość 484 Gb/s - o 24% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

Testy 5G w Toruniu

29 czerwca tego roku Play ogłosił rozpoczęcie testów sieci 5G w Toruniu, natomiast 17 lipca strefa 5G powstała na stadionie Legii w Warszawie. 2 sierpnia tego roku w ofercie sieci Play pojawił się pierwszy smartfon 5G, model Huawei Mate 20 X 5G. Wkrótce mają ruszyć testy konsumenckie sieci nowej generacji, również w Toruniu.

Zobacz: Play uruchamia sieć 5G w Toruniu
Zobacz: [Aktualizacja] Na stadionie Legii ruszy sieć 5G

Play liderem rankingu Speedtest.pl

Play nie zapomniał o pochwaleniu się wynikami ostatniego rankingach szybkości Internetu w Polsce, przygotowanego przez serwis Speedtest.pl. Fioletowi wygrali w rankingu ogólnym oraz zrównali się z siecią T-Mobile w rankingu szybkości LTE. Bez uwzględniania roamingu krajowego, Play wyprzedził wszystkich konkurentów.

Zobacz: Lipcowe wyniki speedtestu: Play i T-Mobile mają najszybszy Internet mobilny, a Inea rządzi w połączeniach stacjonarnych
Zobacz: Speedtest pokazuje szybkość sieci 5G. Nawet 2 Gb/s

Play otrzymał dzisiaj z rąk przedstawiciela firmy Ookla (serwis Speedtest.net) nagrodę dla Najszybszej Sieci Mobilnej w Polsce.

- Nagroda Ookla Speedtest to ukoronowanie wielu lat ciężkiej pracy i wzmożonych inwestycji w rozwój naszej infrastruktury sieciowej i dowód na to, że Play oferuje najwyższe prędkości połączeń wśród polskich operatorów komórkowych. Ma to bezpośredni wpływ na komfort korzystania z internetu przez naszych Klientów, a to jest dla nas najwyższym priorytetem.

- powiedział Michał Ziółkowski, CTO marki Play

- Z przyjemnością przyznajemy Play nagrodę dla najszybszej sieci komórkowej w Polsce. Wnikliwa analiza testów konsumenckich na platformie Speedtest potwierdziła, że w ostatnich dwóch kwartałach prędkość Internetu mobilnego Play osiągnęła nieprzeciętne poziomy. Gratulujemy wyniku i życzmy dalszych sukcesów.

- powiedział Jamie Steven, EVP Ookla

Tom Opaczyk (Ookla), Maja Chmielewska (Play), Michal Ziolkowski (Play), Kevin Stafford (Ookla)

Pol'and'Rock 2019

Play podsumował swoją obecność podczas tegorocznego festiwalu Pol'and'Rock, który odbywał się w Kostrzynie nad Odrą w dniach 1-3 sierpnia. Na potrzeby festiwalowiczów fioletowy operator przygotował 13 dodatkowych stacji bazowych, z których korzystało ponad 130 tysięcy użytkowników. Wykonali oni 2,4 mln minut połączeń głosowych (o 14% więcej niż rok wcześniej) oraz pobrali prawie 60 TB danych (wzrost o 50% rok do roku).

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Play, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu