DAJ CYNK

[Aktualizacja] Na stadionie Legii ruszy sieć 5G

17.07.2019

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6804

Ważne 1

0

Od lewej: Martin Mellor - szef firmy Ericsson w Polsce, Jean Mark Harion prezes zarządu PLAY, Dariusz Mioduski prezes Legii Warszawa

Szef sieci PLAY, Jean Marc Harion, ujawnił, że w kolejnym sezonie rozgrywek na stadionie Legii zostanie udostępniona sieć 5G. Operator uruchomi ją wraz z firmą Ericsson, która dostarczy infrastrukturę.

Rąbka tajemnicy na temat tej inwestycji Jean Marc Harion uchylił na Twitterze, pisząc:

At PLAY we make 5G happen in Poland! We are proud to announce that we will make 5G available at the Legia Stadium for the coming season with our partner @Ericsson. The very first 5G sports venue in CEE!#PLAY5G

czyli:

W PLAY tworzymy 5G w Polsce! Z dumą informujemy, że w nadchodzącym sezonie udostępnimy 5G na stadionie Legii wraz z naszym partnerem Ericssonem. Pierwszy obiekt sportowy z 5G w Europie Środkowo-Wschodniej!

Niestety, twitt szybko zniknął, jakby informacja okazała się przedwczesna.

AKTUALIZACJA

Sieć PLAY wydała oficjalny komunikat w tej sprawie. Wynika z niego, że operator P4 podpisał list intencyjny z dostawcą infrastruktury telekomunikacyjnej firmą Ericsson oraz klubem piłkarskim Legia Warszawa dotyczący budowy sieci 5G na Stadionie Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, na którym na co dzień występuje drużyna Legii Warszawa.

- „To dla nas ważne, że wraz z naszym partnerem technologicznym firmą Ericsson będziemy w stanie zapewnić dostęp do korzyści wynikających z technologii 5G wszystkim uczestnikom biorącym udział w wydarzeniach na stadionie Legii w Warszawie. W kolejnej lokalizacji udowadniamy, że mamy najlepszą sieć w Polsce, odpowiadającą na potrzeby nawet tych najbardziej wymagających klientów” – powiedział Jean-Marc Harion, prezes zarządu PLAY.
 

POPRZEDNIA TREŚĆ

O tym, że istnieją takie plany fioletowego operatora i Ericssona, wiemy jednak nie od dziś. Związki warszawskiego klubu ze szwedzkim producentem istnieją od lat. Już w 2015 roku obydwie strony podpisały wciąż  obowiązującą umowę na stworzenie na stadionie nowoczesnych standardów łączności, w tym rozwiązania Connected Venue wykorzystującego sieć Wi-Fi. Dwa lata później pojawiły się pierwsze zapowiedzi 5G:

Stadion Legii Warszawa jest dla firmy Ericsson modelowym przykładem partnerstwa technologiczno-biznesowego. Kontynuujemy współpracę z Klubem poprzez oferowanie kibicom coraz to nowych, innowacyjnych usług - w przyszłości wykorzystujących również możliwości, jakie dają sieci 5G - powiedział wtedy Marcin Sugak, dyrektor rozwoju biznesu w firmie Ericsson.

Zobacz: Ericsson i Legia zmienią Łazienkowską 3 w najnowocześniejszy stadion w Polsce
Zobacz: Nowe funkcjonalności dla kibiców na stadionie Legii

Wdrożenie sieci 5G na Legii zapowiadał także w zeszłym roku facebookowy profil polskiego oddziału Ericssona:

Ericsson i Legia Warszawa, we współpracy z innowacyjnymi startupami, przygotowują się na wdrożenie technologii #5G na stadionie. Już niedługo kibice doświadczą jeszcze większych emocji.

W tym roku podobne plany ujawnił Martin Mellor, prezes Ericssona w Polsce, który w marcowym wywiadzie dla dziennika Rzeczpospolita zapowiedział:

(…) udostępnimy wkrótce pierwszy w Polsce stadion z 5G wraz z siecią Play i klubem Legia Warszawa.

Mimo tych szczątkowych deklaracji ani operator, ani producent nie wydali oficjalnego komunikatu w tej sprawie.

Zobacz: Ericsson - nowa platforma usługowa na stadionie Legii Warszawa
Zobacz: Netia dostarcza WiFi w kinie pod Stadionem Narodowym

Źródło zdjęć: Jacek Prondzynski /Legia.com

Źródło tekstu: Twitter, wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu