DAJ CYNK

BlackBerry przedstawia wyniki za ostatni kwartał

Dodane przez: Isand

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 5624

BlackBerry logo

Kanadyjski BlackBerry zaprezentował swoje wyniki za ostatni kwartał. Udziałowcy nie mają na co narzekać, wyniki są o wiele lepsze niż rok temu.

John Chen to postać nietuzinkowa i wzbudzająca skrajne emocje wśród fanów BlackBerry. Niezaprzeczalnym faktem jest, że to właśnie Chen powstrzymał firmę przed bankructwem i pozwolił jej się odnaleźć w nowej rzeczywistości, tak jak wcześniej zrobiły to IBM czy Nokia. Kanadyjczycy skupili się na oprogramowaniu służącym bezpieczeństwu i QNX dla samochodów. Jednocześnie jednak porzucił własny system mobilny BlackBerry 10 OS i wydał pierwsze telefony jeżynki z Androidem. W końcu Chen całkowicie odciął od firmy przynoszący straty dział sprzętu i ograniczył się do licencjonowania marki i dbania o aplikacje mobilne, takie jak BlackBerry Hub+.

Teraz Chen ma kolejne powody do zadowolenia. To wyniki finansowe za ostatni kwartał.

  •     Całkowity przychód non-GAAP wyniósł 291 milionów dolarów, czyli 13% wzrostu rok do roku;całkowity przychód GAAP wyniósł 282 milionów dolarów co przekłada się na 11% wzrostu rok do roku
  •     Przychód non-GAAP w segmencie oprogramowania i usług wyniósł 287 milionów dolarów (16% wzrostu rok do roku); przychód GAAP w tym samym segmencie to natomiast 278 milionów dolarów (wzrost o 13% w segmencie rok do roku)
  •     Zysk non-GAAP firmy przypadający na jedną akcję (zarówno zwykłą, jak i rozwodnioną) wyniósł 9 centy, natomiast strata GAAP na jedną akcję (zarówno zwykłą, jak i rozwodnioną) wyniosła 7 centów. 
  •     Wolne przepływy środków pieniężnych sięgnęły 32 milionów dolarów

Zobacz Czy to już definitywny koniec BlackBerry? Firmie TCL jeżynka przestała smakować…
Zobacz BlackBerry może wrócić do produkcji własnych telefonów

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: crackberry, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu