DAJ CYNK

Aktualizacja smartfonu do Androida 9.0 to nie bułka z masłem. Infografika HMD Global wyjaśnia jak wygląda cały proces

11.01.2019

Dodane przez: Uapsiabiduba

Kategoria: Prawo, finanse, statystyki

Interakcje: 7553

Ważne 0

0

Smartfony Nokia od HMD Global można pochwalić nie tylko za pozbawionego nakładek Androida, ale i szybkość w aktualizacji do nowej wersji systemu. Na przykładzie przesiadki z wersji 8.0 do 9.0 producent udostępnił infografikę objaśniającą najważniejsze etapy.

Przygoda zaczyna się od producentów chipsetów, którzy przygotowują sterowniki do obsługi nowej wersji Androida. I to właśnie oni decydują, które z układów dostaną tę aktualizację. Od nich do producentów smartfonów trafia tzw. HAL (Hardware Abstraction Layer), czyli sterownik pośredniczący między sprzętem, a jądrem systemu operacyjnego. Na jego bazie dany producent może stworzyć wersję Androida dopasowaną do danego modelu.

Ponieważ smartfony Nokii mają czystego Androida pozbawionego nakładek systemowych, dużo szybciej trafiają do końcowego użytkownika. Wymagają jedynie uprzednich testów wewnętrznych (terenowych z operatorami i laboratoryjnych) oraz testów beta wśród zaufanych użytkowników społeczności. Dopiero potem są dystrybuowane globalnie. Dodatkowo wdraża się również testy sprawdzające zgodność ze standardami Bluetooth oraz WiFi.

Operatorzy komórkowi muszą przeprowadzać dodatkowe testy po swojej stronie i to zazwyczaj tam zdarzają się największe opóźnienia w aktualizacji poszczególnych modeli do nowej wersji Androida. Pojawiają się nieprzewidziane błędy, których usuwanie i ponowne sprawdzenie pod kątem ich występowania wydłużają cały proces o kolejne dni, tygodnie, a nawet miesiące.

Zobacz: Nokia i Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu otwierają akademickie laboratorium 5G
Zobacz: Poznaliśmy szczegóły specyfikacji Nokii 6.2 z aparatem Zeiss. Smartfon będzie miał ekran z małym wcięciem
Zobacz: Nokie 6.1 i 6.1 Plus zaczęły otrzymywać Androida 9.0. HMD Global dotrzymał obietnicy

Zobacz: Pełna wersja infografiki HMD Global

Źródło zdjęć: HMD Global

Źródło tekstu: GSMArena

Komentarze
Zaloguj się