DAJ CYNK

Polacy lecą podbijać Kosmos (wideo)

Bartek Grzankowski (Grzanka)

Kosmos

Polacy chcą podbijać kosmos. Znamy plany (reportaż wideo)

Sławosz Uznański od niedawna jest na ustach wielu Polaków. Może być drugim człowiekiem z naszego kraju, który poleci w kosmos. Ale kolejny rodak na orbicie okołoziemskiej to tylko jeden z wielu planów Polski na najbliższe lata.

Te plany mogliśmy poznać podczas ostatniej edycji European Rover Challenge w Kielcach. To prestiżowe zawody marsjańskich łazików. W tym roku ponownie zatryumfowali Polacy - Polska mistrzem Marsa. Znamy wyniki prestiżowych zawodów. Ale wydarzenie to było okazją do spotkania wielu ważnych osobistości z rodzimej i nie tylko branży kosmicznej. Telepolis.pl objęło to wydarzenie swoim patronatem.

Drugi Polak w kosmosie

Być może już całkiem niedługo Sławosz Uznański zostanie drugim Polakiem, który trafił na orbitę okołoziemską. Obecnie jest on członkiem korpusu astronautów ESA i przygotowuje się do specjalnych szkoleń. Na czym one polegają? Dowiecie się z naszego materiału wideo.

Ale podczas European Rover Challenge można było też spotkać między innymi prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej, który opowiedział nam trochę o planach Agencji na najbliższe lata. Trzymamy kciuki za ich realizację.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: własne