DAJ CYNK

Jeszcze w tym roku pojawi się sklep Amazon w Polsce

Jakub Szczęsny

Fintech

Amazon logo

To zdecydowanie jeden z ważniejszych newsów w branży e-commerce i fintech w tym roku. Okazuje się, że gigant handlowy - Amazon zamierza otworzyć jeszcze w tym roku swój elektroniczny serwis. 

Takie rewelacje możemy wyczytać w artykule Piotra Mączyńskiego oraz Adriany Rozwadowskiej. Ma to być kolejny element planu ekspansji Amazona w Europie, bowiem nieoficjalnie właściciel serwisu ma prowadzić rozmowy z Pocztą Polską, która miałaby obsługiwać dystrybucję towarów w naszym kraju, ale nie tylko. Jednym z wątków sprawy jest również Ukraina, która także mogłaby uzyskać dostęp do platformy e-commerce dzięki wsparciu Poczty Polskiej. 

Zobacz: Tidal dostępny dla wszystkich klientów sieci Plus

Dzięki wejściu na Polski rynek, Amazon stałby się niezwykle mocnym graczem, gdzie obecnie rządzi i dzieli Allegro, również za sprawą swoich produktów - usług takich jak Smart! pozwalający na darmowe dostawy. Prawdopodobnie zainicjowałoby to ostrą konkurencję między oboma podmiotami - na czym najprawdopodobniej zyskaliby konsumenci. 

Amazon w Polsce - cóż, czekamy!

Na ruch Amazon czeka naprawdę wiele osób, które do tej pory musiały korzystać z niemieckiej wersji serwisu (Amazon.de), która została zlokalizowana na język polski. Jest to obecnie jedyna opcja, jeżeli chodzi o możliwość zakupów w Amazonie przez Polaków. Ekspansja giganta to prawdopodobnie również efekt rozrastającej się w naszym kraju sieci dystrybucyjnej: dzięki rozbudowanej infrastrukturze, Amazon jest zwyczajnie gotowy na konkurencję z rodzimymi graczami. 

Zobacz: Motorola RAZR – ekran się rozwarstwia, powstają bąble...

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza

Przewiń w dół do następnego wpisu