DAJ CYNK

Google Wallet jak prawdziwy portfel. Wszystko się tu zmieści

Anna Rymsza

Aplikacje

Google Wallet zastąpi wypchany portfel

Google Wallet będzie jak prawdziwy portfel. Schowasz w nim wszystko – wystarczy zrobić zdjęcie.

Google Wallet, który zastąpił Google Pay, to sposób, by płacić za różne rzeczy, a także przechowywać dokumenty. Aktualnie ma jednak sporą wadę – obsługuje tylko wąski wycinek dokumentów, jakie potencjalnie chciałoby się nosić w portfelu. Owszem, można tu umieścić karty pokładowe przed lotem, amerykańskie prawo jazdy, certyfikat szczepienia czy popularne karty lojalnościowe, ale to kropla w morzu potrzeb. Na świecie funkcjonują miliony kart członkowskich, legitymacji i kart, które użytkownicy Androida chcą mieć przy sobie. 

Google Wallet przyjmie dowolny kod

Google Wallet pozbędzie się ograniczeń. Jeśli jakaś karta czy legitymacja nie jest obsługiwana, będziesz mieć możliwość, by dodać ją do portfela. Potrzebny będzie jedynie kod kreskowy lub QR. Wystarczy go zeskanować w aplikacji, by została utworzona wirtualna kopia dokumentu. Można do tego użyć aparatu w smartfonie albo dodać kod zrzutu ekranu. Ta druga możliwość przyda się przy przenoszeniu wejściówek czy kart lojalnościowych z innych aplikacji albo biletów na koncert dostarczonych e-mailem.

Google zapowiadał tę możliwość w czerwcu, a teraz mamy dowód na to, że jest już wdrażana. Jak zwykle w podobnych przypadkach nie od razu wszyscy użytkownicy otrzymają dostęp do nowej funkcji. 

Warto przypomnieć, że Google zapowiedział w czerwcu jeszcze jedną nowość, która trafi do aplikacji Google Wallet. Będzie to możliwość łatwego udostępniania danych z portfela innym użytkownikom. Ponadto ma pojawić się możliwość przechowywania tu cyfrowych identyfikatorów, wydawanych pracownikom korporacji. Tym samym Google zamierza dogonić Apple Wallet.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: TaraPatta / Shutterstock

Źródło tekstu: Mishaal Rahman / X