DAJ CYNK

mObywatel z nową funkcją. Od dziś w aplikacji Karta Dużej Rodziny

Dodane przez: Mieszko

Kategoria: Aplikacje

mObywatel z nową funkcją. Od dziś w aplikacji Karta Dużej Rodziny

Rządowa aplikacja mObywatel doczekała się kolejnej zmiany. Dziś debiutuje w niej nowy dokument – Karta Dużej Rodziny. Ułatwi to korzystanie z tego udogodnienia, a także przyczyni się do ograniczenia biurokracji.

Od dziś każdy posiadacz Karty Dużej Rodziny – niezależnie od tego, czy do tej pory miał ją w wersji tradycyjnej, elektroniczną czy obu – będzie mógł z niej korzystać dzięki aplikacji mObywatel.

Osoby posiadające wyłącznie Karty tradycyjne nie będą musiały wnioskować o domówienie elektronicznej formy i płacić za to. Dzięki temu Karta Dużej Rodziny stanie się jeszcze bardziej nowoczesna, to także znaczne ograniczenie biurokracji. To bardzo dobra wiadomość dla rodzin

 – wyjaśnia minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

W aplikacji mObywatel znajdzie się także link do strony, na której znajduje się mapa z partnerami Karty Dużej Rodziny oraz z informacjami o zniżkach.

mObywatel to cyfrowy portfel na dokumenty i usługi. W ostatnim czasie aplikacja przeszła kilka istotnych zmian, pojawiają się też w niej nowe moduły, odpowiadające oficjalnym dokumentom.

Zobacz: mObywatel teraz z biletami kolejowymi

Kto może otrzymać Kartę Dużej Rodziny?

Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych, w której rodzice mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci. Dzięki Karcie osoby z rodzin wielodzietnych mogą korzystać m.in. z ustawowych zniżek:

  • na przejazdy kolejowe – rodzice lub małżonkowie rodziców – 37 proc. na bilety jednorazowe oraz 49 proc. na miesięczne;
  • zniżek w opłatach paszportowych – 75 proc. w przypadku dzieci i 50 proc. w przypadku rodziców i małżonków rodziców;
  • darmowego wstępu do parków narodowych.

Karta Dużej Rodziny to także oferta partnerów z różnych branż – od sklepów dla dzieci, przez sklepy z odzieżą, obuwiem, księgarnie, hipermarkety, sklepy elektroniczne, jubilerskie, po ośrodki wypoczynkowe, kina, baseny czy centra rozrywki. Liczba aktywnych kart przekroczyła 3,4 mln.

Zobacz: mObywatel już z Małopolską Kartą Aglomeracyjną
Zobacz: mObywatel w nowej odsłonie: odświeżony wygląd, zmiany w module mPojazd i inne

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Źródło tekstu: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Przewiń w dół do następnego wpisu