DAJ CYNK

7 aplikacji na Androida, którymi zrobisz idealne selfie

Anna Rymsza (Xyrcon)

Aplikacje


Jak zrobić idealne selfie? Jak wyszczuplić twarz, ukryć pory, zmienić kolor włosów i dodać makijaż? A może chcesz selfie mniej idealne, ale za to śmieszne? Sprawdziłam sporo aplikacji do edycji selfie, żebyście Wy nie musieli i wybrałam siedem, których efekty wydały mi się najlepsze.

Cymera – edytor do idealnych selfie

Cena: 0 zł, opcjonalne zakupy w aplikacji. Pobierz z Google Play

Cymera dla Androida

Cymera to aplikacja do robienia zdjęć i edytor w jednym. Poza standardowym ujęciem można tu też zrobić kolaż albo symulować rybie oko, ale tym razem skupmy się na możliwościach edycji portretu. Po zrobieniu selfie można skorzystać z bogatego zestawu narzędzi upiększających. Można się wygładzić, wyszczuplić, podkreślić oczy, wybielić zęby, podkreślić wcięcie w talii i tak dalej. Narzędzi można używać ręcznie, więc Cymera nadaje się też do delikatnego poprawiania zdjęć, co pozwala zachować naturalne efekty. Są tu też tradycyjne narzędzia do edycji i poprawiania kolorów na zdjęciach – w końcu Cymera służy nie tylko do selfie. Gdy już efekt będzie zadowalający, można dodać trochę innych efektów, ramek, naklejek i tym podobnych.

SODA – zawsze piękna twarz, bez wysiłku naturalnie

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play


SODA to aplikacja przygotowana z myślą o portretach. Po zrobieniu zdjęcia sztuczna inteligencja w aplikacji SODA analizuje twarz i dobiera zestaw poprawek, który będzie jednocześnie korzystny i naturalny. To oczywiście nie przeszkadza w bardziej agresywnej edycji zdjęć – wszystko zależy od tego, jaki masz cel. W narzędziach do do upiększania twarzy znajdziesz możliwość dodania sobie makijażu oczu według szablonu, zmiany kształtu brwi, powiększenia oczu, podkreślenia ust, wygładzenia skóry i tak dalej. Jeśli nie chcesz przeglądać wszystkiego po kolei, masz do dyspozycji sporo szablonów kolorystyczno-upiększających. Jest tu też kilka stylizacji komiksowych. Przypadła mi do gustu ta udająca okładkę magazynu anime.

YouCam Fun – dodaj trochę animowanych bajerów

Cena: 0 zł. Pobierz z Google Play

YouCam Fun dla Androida

Dobra, dość tej powagi. Z apek naklejkowo-efektowych najbardziej przypadła mi do gustu YouCam Fun. Kryterium było proste – jak najszybciej znaleźć efekt, który wylądowałby na mojej profilówce. Tu mam przynajmniej dwa i trafiłam na nie w kilka sekund. Oczywiście można tu nie tylko zrobić zdjęcie, ale też zarejestrować krótki GIF z efektem. Wszystko się oczywiście animuje i elegancko rusza razem z twarzą, w niektórych filtrach coś może się zmienić po otwarciu ust. Filtrów jest sporo, a aplikacja jest banalnie prosta w obsłudze.

BeautyPlus – wyglądaj jak chcesz

Cena: 0 zł, opcjonalne zakupy w aplikacji. Pobierz z Google Play

BeautyPlus dla Androida

BeautyPlus to fajne połączenie apki do retuszu twarzy z efektami. Tu możesz zmodyfikować swoją twarz do granic możliwości, zmienić kolor włosów, dodać makijaż, efekty, rozbłyski albo ciekawą nakładkę. Wszystko działa na zdjęciach i na GIF-ach.

Poza tym jest tu bardziej precyzyjny edytor, który pozwala dopasować różne elementy osobno. I tak można tu wybrać kontur twarzy, ust, kształt brwi, oczu i oczywiście przygotować idealny makijaż. Niemniej jednak najwięcej zabawy zapewniły mi gotowe efekty. Są słodkie, zabawne, poważne, psychodeliczne… myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

FaceApp – klasyk zmiany twarzy, płci i wieku

Cena: 0 zł, opcjonalne zakupy w aplikacji. Pobierz z Google Play


Ten przegląd nie mógłby się obejść bez klasyka gatunku. Choć FaceApp zaliczył wpadkę wizerunkową, cieszy się niesłabnącą popularnością, a jakość efektów z czasem jest coraz lepsza. To tu możesz sprawdzić, jak wyglądałaby Twoja twarz na starość albo po zmianie płci. Jest też zmiana koloru włosów i fryzury, możliwość dodania okularów, uśmiechu, zarostu i zmiana twarzy. Można też zmiksować swoją twarz z twarzą celebryty… albo ze znajomym i wtedy zobaczycie, jak wyglądałyby Wasze dzieci. Można też się odmłodzić i dodać makijaż Podstawowe filtry są darmowe, więcej można dokupić w razie potrzeby.

Za tymi wszystkimi bajerami kryje się normalny edytor zdjęć, gdzie można poprawić kolory, dodać efekt, rozmycie, nakładkę i przyciąć zdjęcie. Jeszcze głębiej jest możliwość zrobienia kolażu z dwóch lub czterech zdjęć, docelowo mająca służyć do zestawiania ze sobą zdjęć „przed i po”.

ToonMe – selfie jak kadr z komiksu

Cena: 0 zł, opcjonalne zakupy w aplikacji. Pobierz z Google Play

ToonMe dla Androida

ToonMe służy do generowania obrazu przypominającego komiks na podstawie zdjęcia portretowego. Zainteresowała mnie, gdyż ma bardzo konkretne stylizacje. Jest między innymi disneyowski klasyk, postać 3D jak z filmów DreamWorks, a w eksperymentalnych filtrach można znaleźć też Barbie, rysunek Matta Groeninga (twórca „Simpsonów”, „Futuramy” i tego Netflixowego rozczarowania) czy klasyczną karykaturę. Za przeniesienie stylu odpowiada sztuczna inteligencja i czasami warto poeksperymentować.

Reface – wstaw swoją twarz do sceny z filmu, a nie pożałujesz

Cena: 0 zł, opcjonalny abonament. Pobierz z Google Play

Reface dla Androida

Reface pozwala nałożyć twarz ze zdjęcia na GIF lub fragment filmu, a efekty bywają powalająco dobre. W aplikacji jest ogromny wybór „podkładów” – są sceny z filmów, teledysków, animowane kartki pocztowe i masa klasycznych GIF-ów (płacący abonament mogą dodawać własne, ale jest tam tego tyle, że na pewno nie zabraknie Ci inspiracji w darmowej wersji). Ty tylko musisz zdecydować, na którym z nich Twoja twarz wyląduje. Reface doskonale dopasowuje kolor skóry, makijaż, mimikę, pozycję i inne ważne aspekty przy przenoszeniu twarzy na wybrane tło.

Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 38
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 37
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 36
Zobacz: 5 aplikacji na Androida, które nie powinny ci umknąć w tym tygodniu – część 35

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu