DAJ CYNK

KP Labs kosmiczną firmą roku według Agencji Rozwoju Przemysłu

Michał Świech

Wydarzenia

KP Labs kosmiczną firmą roku wg Agencji Rozwoju Przemysłu

Kosmos to nie tylko NASA, SpaceX czy ambicje Chin. Agencja Rozwoju Przemysłu wyróżniła śląską firmę KP Labs jako kosmiczną firmę roku.

Ostatnio w kosmosie dzieje się coraz więcej. Poza NASA i SpaceX z przytupem swoją obecność zaznaczyły Chiny. Nie znaczy to jednak, że w Polsce nie mamy nikogo, kto zajmowałby się inżyniera związaną z podbojem kosmosu. Agencja Rozwoju Przemysłu wybrała Kosmiczną Firmę Roku, a laureatem tej nagrody stała się firma z Gliwic o nazwie KP Labs. To kolejne dobre wieści dla Śląska związane z technologią. Wcześniej informowaliśmy, że amerykański gigant telekomunikacyjny AT&T zatrudni 700 osób w Katowicach w nowym centrum operacyjnym, niedawno natomiast o swoim nowym centrum innowacji w Katowicach poinformowali Szwajcarzy z działającego w sektorze automotive LKQ Europe. Teraz z kolei nagroda idzie do firmy z Gliwic.

KP Labs powstał niedaleko Politechniki Śląskiej i zajmuje się uczeniem maszynowym, przetwarzaniem danych na orbicie, oprogramowaniem czy wizją komputerową. W zeszłym roku firma zdobyła 7 nowych zamówień na łączną kwotę 18 milionów złotych.W tym roku w Gliwicach powstanie centrum badań i rozwoju, natomiast w 2023 w komosie będzie satelita firmy. Będzie to Intuition-1.

Zobacz: Amerykański operator AT&T zatrudni 700 osób w Katowicach
Zobacz: Chiny pokazały pierwsze zdjęcia Marsa z łazika Zhurong

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: slaskibiznes, kp labs, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu