DAJ CYNK

Elon Musk oszalał? Zapowiada swoją tajemniczą śmierć

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Wydarzenia

Elon Musk oszalał. Zapowiada swoją tajemniczą śmierć

Elon Musk zaczyna zachowywać się jak paranoik? Miliarder w jednym z najnowszych tweetów przewiduje swoją tajemniczą śmierć, ale to reakcja na groźby Rosjan.

Chyba wszyscy zgodzimy się, że Elon Musk jest postacią co najmniej kontrowersyjną. W wielu wywiadach czy wypowiedziach widać, że ma on radykalne poglądy na wiele kwestii. Pewnie dlatego ma tyle samo zwolenników, co i zaciekłych przeciwników. 

Elon Musk wieszczy swoją śmierć

Dzisiaj w nocy czasu polskiego na profilu Elona Muska na Twitterze pojawił się nietypowy tweet. W nim właściciel Tesli, SpaceX i przyszły właściciel samego Twittera przewiduje swoją śmierć. Prawdopodobnie miała być to forma żartu, ale nie zmienia to faktu, że ekscentryczny miliarder zaczyna momentami brzmieć jak paranoik.

- Jeśli zginę w tajemniczych okolicznościach, to miło było Was wszystkich poznać.

- napisał w nocy Elon Musk.

Czemu Elon Musk napisał coś takiego? Nie jest tajemnicą, że miliarder jest skonfliktowany z wieloma osobami. Nie tak dawno dyskutował zdalnie z Billem Gatesem. Założyciel Microsoftu twierdzi, że właściciel Tesli może popsuć Twittera. To dlatego, że Musk chce pełnej otwartości i wolności słowa rozumianej w ten sposób, że każdy będzie mógł pisać, co chce, w tym nawet szalone i niepotwierdzone naukowo teorie spiskowe czy nawoływanie do nienawiści.

Oczywiście nie twierdzę, że na Elona Muska zasadzi się Bill Gates. Bądźmy poważni. Natomiast faktem jest, że miliarder ma wielu przeciwników i zapewne sam doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Natomiast sam tweet, chociaż brzmi jak paranoiczny, to pewnie jest zwykłym żartem w związku z tym, co dzieje się w Rosji. Nie tak dawno miliarderowi zagroził szef Roskosmosu, czyli rosyjskiej agencji kosmicznej, który napisał, że ten "będziesz musiał odpowiedzieć w dorosły sposób". W takim wypadku tweet Muska nie dziwi.

Zobacz: Elon Musk już ma problemy przez Twittera. Został pozwany

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock (Kathy Hutchins)

Przewiń w dół do następnego wpisu