DAJ CYNK

Windows 11 ze świetną nowością. Wpisz zapytanie i czekaj

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Windows

Windows 11 ze świetną nowością. Wpisz zapytanie i czekaj

Najnowsza aktualizacja Windowsa 11 wprowadza kilka przydatnych nowości, ale najważniejsza dotyczy sztucznej inteligencji.

Microsoft od jakiegoś czasu rozwija narzędzie Search Bing, które wykorzystuje algorytmy sztucznej inteligencji do oferowania lepszych wyników wyszukiwania. Co prawda bot potrafił się zapędzić, przez co firma z Redmond musiała go ograniczyć, a na dodatek wciąż potrafi się drastycznie pomylić, to jednak wydaje się, że to przyszłość. Przyszłość, która właśnie zostaje wprowadzona do Windowsa 11.

Windows 11 ze sztuczną inteligencją

W najnowszej aktualizacji Windows 11 otrzymuje obsługę Search Bing, które korzysta z rozwiązania firmy OpenAI. Dzięki temu w pasku wyszukiwania systemu możemy wpisywać bardzo konkretne zapytania, na które bot powinien udzielić odpowiedzi. Te nie zawsze są poprawne i czasami AI ma problemy z odróżnieniem prawdy od fikcji, ale w większości przypadków sprawdza się bardzo dobrze.

Sztuczna inteligencja OpenAI Windows 11

Na tym nowości w Windows 11 się nie kończą. Po wgraniu aktualizacji system pozwoli na sparowanie komputera z iPhonem lub iPadem, dzięki czemu możliwe będzie czytanie na PC powiadomień i odpowiadanie na wiadomości z urządzenia mobilnego. Poza tym to też nowe widżety, notatnik z funkcją zakładek, nagrywanie wideo w narzędziu wycinania (systemowy mechanizm robienia zrzutów ekranu), rekomendacje co do mniejszego zużycia energii czy też nowy pasek zadań, który automatycznie przełącza się w tryb dotykowy.

Aktualizacja udostępniana jest falami, więc nie wszyscy użytkownicy od razu zyskają dostęp do nowości. Cały proces może zająć nawet kilka tygodni, więc warto uzbroić się w cierpliwość.

Zobacz: Microsoft wkrótce zainstaluje to automatycznie na niektórych PC-tach
Zobacz: Windows 11 ma przykrą niespodziankę dla tych, co obeszli ograniczenia

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: sdx15 / Shutterstock, Microsoft

Źródło tekstu: Liliputing

Przewiń w dół do następnego wpisu