DAJ CYNK

Sony planuje do końca 2020 roku dostarczyć na rynek 10 milionów konsol PlayStation 5

Dodane przez: HTur

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 1177

Japoński producent zwiększył dwukrotnie planowaną produkcję na ten rok. Powód? Zainteresowanie nową konsolą PlayStation jest większe, niż przypuszczano.

Sony planowało wprowadzenie na rynek 5-6 mln egzemplarzy konsoli i to nawet nie w tym roku, ale do marca 2021. Jak podaje Bloomberg, producent znacznie zwiększył zamówienia u partnerów w łańcuchu produkcyjnym, a ich ilość wskazuje na to, że jeszcze do końca tego roku na rynek trafi aż dziesięć milionów egzemplarzy konsoli PlayStation 5. Jednym z powodów tego stanu rzeczy jest nieustannie trwająca pandemia Covid-19, przez którą wzrosło globalne zainteresowanie grami oraz konsolami. Jednak Bloomberg zauważa, że plany planami, ale logistyka może stanowić nie lada wyzwanie. Dlaczego?

Otóż finalne etapy produkcji mają miejsce w Chinach, skąd gotowe konsole wysyłane są drogą morską do Ameryki Północnej oraz Europy. Dlatego w przypadku wyczerpania zapasów nowe dostawy szybciej trafią do USA i Kanady, a dopiero później do Europy, gdzie dodatkowo muszą pokonać kolejne setki kilometrów pomiędzy poszczególnymi krajami.

Zobacz też: PlayStation 5 być może pozwoli na granie w gry z PS1, PS2 i PS3. W jaki sposób?

Przypomnę, że nie ma jeszcze daty oficjalnej premiery konsoli, ani też ceny sugerowanej przez producenta. Wiemy natomiast, że standardowa edycja będzie mieć napęd Blu-ray, którego zabraknie w wersji Digital Editon.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: WCCF Tech

Źródło tekstu: WCCF Tech

Przewiń w dół do następnego wpisu