DAJ CYNK

Taki układ ma być sercem Nintendo Switch 2

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Sprzęt

Taki układ ma być sercem Nintendo Switch 2

Nintendo Switch 2 ponownie ma korzystać z układu NVIDIA Tegra. Ten zostanie wyprodukowany przez Samsunga.

Chociaż Nintendo twierdzi, że Switch ma przed sobą jeszcze długie życie, to chyba nikt nie ma wątpliwości, że trwają już prace nad następcą. Na temat kolejnej konsoli Japończyków pojawia się coraz więcej informacji. Najnowsze dotyczą układu, z którego urządzenie ma korzystać.

Nintendo Switch 2 z układem NVIDIA Tegra

Najnowsze plotki na temat konsoli Nintendo Switch 2 (o ile rzeczywiście będzie się tak nazywała) ujawnił koreański insider o pseudonimie OreXda. Z jego informacji wynika, że urządzenie ponownie będzie korzystać z układu z serii NVIDIA Tegra. Ten ma być produkowany w fabrykach Samsunga z wykorzystaniem litografii 5 nm 5LPP (5 nm Low Power Plus).

Wcześniejsze plotki twierdziły, że kolejna konsola Nintendo będzie korzystała z układu NVIDIA Tegra z architekturą Ampere (seria RTX 30). Jednak teraz można mieć co do tego pewne wątpliwości, bo układy z tej serii produkowane były w procesie technologicznym 7 nm (TSMC) lub 8 nm (Samsung).

Dlatego albo będzie to jednak nowsza architektura Lovelace, albo w jakiś sposób usprawniona architektura Ampere. Tak czy siak, układ powinien być wydajniejszy i bardziej efektywny energetycznie, niż mogło się wydawać wcześniej.

Niedawno dowiedzieliśmy się, że Nintendo prawdopodobnie zrezygnowało ze Switcha Pro. Firma postanowiła skupić się w pełni na następcy i to właśnie to urządzenie ma korzystać z nowego układu. Jednak zanim konsola zostanie zapowiedziana, zapewne minie jeszcze wiele miesięcy.

Zobacz: Nintendo potwierdza smutną wiadomość

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Wachiwit / Shutterstock.com

Źródło tekstu: wccftech