DAJ CYNK

HTC będzie śledziło Twoją twarz i jeszcze im podziękujesz

Przemysław Banasiak

Sprzęt

HTC będzie śledziło Twoją twarz i jeszcze im podziękujesz

Jeden z liderów branży na rynku wirtualnej rzeczywistości pokazał nowy produkt. Mowa o nakładce, która pozwala na dokładne odwzorowanie mimiki twarzy.

 

W ostatnich latach technologie związane z wirtualną rzeczywistością cieszą się dużym powodzeniem. VR zagościł nie tylko w domach, ale wykorzystywany jest również podczas pracy - spotkania, projektowanie, wizualizacje i wiele więcej. Co i rusz na rynek trafiają kolejne rozwiązania sprzętowe i nowe oprogramowanie.

HTC VIVE Full Face Tracker wyceniono na 869 złotych

Jeden z liderów branży, firma HTC, zaprezentowała nowe urządzenie do śledzenia ruchów twarzy. Stworzono je z myślą o zestawach VR najnowszej generacji, czyli HTC XR Elite. Całość jest prosta w montażu, na zasadzie plug-n-play z wykorzystaniem złącza USB typu C, a więc poradzi sobie nawet laik.

HTC VIVE Full Face Tracker umożliwia śledzenie całej twarzy i zapewnia dokładne odwzorowanie mimiki. Nakładka rejestruje do 38 mieszanych ustawień warg, zębów, języka, policzków, nosa i brody z częstotliwością śledzenia 60 Hz. Oznacza to, że wypowiadane słowa dopasowują się do mimiki w czasie rzeczywistym.

HTC będzie śledziło Twoją twarz i jeszcze im podziękujesz

Opisywane rozszerzenie może również dokładnie śledzić ruchy gałek oczu z prędkością 120 FPS. Wisienką na torcie jest funkcja automatycznej kalibracji: tracker wykrywa rozstaw źrenic i automatycznie kalibruje zestaw VR, aby zapewnić najwyższą wygodę i przejrzystość widzenia.  Funkcja ta umożliwia wielu użytkownikom korzystanie z tego samego zestawu VR bez konieczności ręcznego resetowania ustawień IPD. 

HTC będzie śledziło Twoją twarz i jeszcze im podziękujesz

HTC VIVE Full Face Tracker dostępny jest już na biznesowej platformie producenta. Sugerowana cena jest całkiem atrakcyjna jak na tego typu rozwiązanie i wynosi 869 złotych (+ VAT).

Zobacz:   Creality pokazało dwie nowe drukarki 3D
 Zobacz: Razer stworzył fotel, który zadba o Twój kręgosłup

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: HTC

Źródło tekstu: HTC, oprac. własne