DAJ CYNK

Budowlańcy stracą pracę? Znaleźli lepszy zamiennik

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Nauka

Budowlańcy stracą pracę? Znaleźli lepszy zamiennik

Boston Dynamics udostępniło film, na którym możemy zobaczyć, jak ich popularny robot wykonuje prace budowlane. Zręczności nie można mu odmówić.

Boston Dynamics jest jednym z najbardziej znanych producentów robotów. Firma już od wielu lat rozwija technologie autonomicznych maszyn i co rusz chwali się efektami. Już jakiś czas temu mogliśmy zobaczyć, jak ich robot Atlas biega i pokonuje proste przeszkody. Później firma pochwaliła się doskonale wykonaną choreografią swoich robotycznych psów do utworów Micka Jaggera i BTS. Na święta te same roboty wzięły udział w spocie, na którym ubierały choinkę. 

Atlas skacze po rusztowaniu i wykonuje akrobacje

Teraz Boston Dynamics ponownie udostępnia film, na którym możemy zobaczyć możliwości ich robota. Atlas przebranżowił się i został budowlańcem. Na nagraniu możemy zobaczyć, jak maszyna chwyta deskę i robi sobie z niej podest, by móc wskoczyć na rusztowanie. Następnie chwyta torbę z narzędziami i biegnie ją dostarczyć aktorowi wcielającemu się w pracownika budowlanego. Całość zakończona jest ekwilibrystyczną akrobacją ze strony robota.

Oczywiście, umiejętność złapania za torbę z narzędziami i rzucenie jej innemu pracownikowi to za mało, by zastąpić w pracy człowieka, jednak Boston Dynamics po raz kolejny udowadnia, do czego zdolne są ich roboty i jak bardzo użyteczne mogą okazać się w przyszłości.

Zobacz: Laser kontra piorun. Znaleziono sposób na ujarzmienie żywiołu
Zobacz: Robot, jakiego jeszcze nie było. MARVEL jest jedyny w swoim rodzaju

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: Boston Dynamics

Przewiń w dół do następnego wpisu