DAJ CYNK

WhatsApp. Byli w tyle za konkurencją. Teraz wszystkich wyprzedzą

Patryk Łobaza (BlackPrism)

Aplikacje

Wydaje się jakby były tam od zawsze, jednak reakcje w WhatsAppie to nadal dość świeży temat. Twórcy aplikacji dodatkowo rozszerzą teraz funkcję, by można było używać nie 6 emotek, lecz 3000. Brzmi dobrze?

WhatsApp jeszcze do niedawna był w tyle za konkurencją, lecz teraz chce wszystkich wyprzedzić. Chociaż funkcja reakcji emoji na wiadomości testowana była już w zeszłym roku i beta testerzy mogli z niej korzystać już od dłuższego czasu, tak globalnie weszła w życie dopiero niedawno. 

Na początku użytkownicy dostali do dyspozycji sześć dość uniwersalnych emotikon, którymi mogli zareagować na wiadomość. Podobnie jest w aplikacji Facebook Messenger i nic dziwnego, bo oba komunikatory mają tego samego właściciela, chociaż reakcje emoji pojawiły się w Messengerze o wiele wcześniej.

Mała zmiana, wielka różnica

Dodanie reakcji emoji to bezsprzecznie krok w dobrym kierunku, lecz wielu użytkowników czuło niedosyt. w związku z tym WhatsApp ogłosił, że już teraz rozpoczął wprowadzanie zmian, które umożliwią dodanie każdej emotki jako reakcji na wiadomość. To daje nawet 3500 nowych możliwości.

WhatsApp ogłosił na Twitterze, że funkcja została wypuszczona już teraz dla użytkowników aplikacji na systemy Android i iOS. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że zwykle takie aktualizacje pojawiają się falami. Jeżeli jeszcze nie masz jej na swoim smartfonie, wystarczy poczekać kilka dni.

Zobacz: TikTok opanowała mordercza zabawa. Zmarło już 7 dzieci
Zobacz: Gry z PlayStation 4 na PC? Tak, to możliwe!

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: BigTunaOnline / Shutterstock

Źródło tekstu: WhatsApp