DAJ CYNK

Apple Music popularniejsze od Spotify w USA

Ta_Monika

Rozrywka

Apple Music w wyścigu o popularność w Stanach Zjednoczonych wygrało ze Spotify, co więcej według prognoz, serwis Apple'a ma do końca roku zwiększać swoją przewagę i raczej nie ma szans na to, żeby Spotify odzyskało swoją pierwszą pozycję. W badaniu szacowano udział w rynku takich serwisów jak: Apple Music, Spotify, Tidal i Sirius XM (bardzo popularne w USA i Kanadzie radio satelitarne).Apple Music w wyścigu o popularność w Stanach Zjednoczonych wygrało ze Spotify, co więcej według prognoz, serwis Apple'a ma do końca roku zwiększać swoją przewagę i raczej nie ma szans na to, żeby Spotify odzyskało swoją pierwszą pozycję. W badaniu szacowano udział w rynku takich serwisów jak: Apple Music, Spotify, Tidal i Sirius XM (bardzo popularne w USA i Kanadzie radio satelitarne).

Zarówno Spotify jak i Apple Music mają w USA ponad 20 milionów użytkowników. Jak wynika jednak z badań przeprowadzonych w lutym przez The Wall Street Journal, Spotify notuje w Stanach co miesiąc 2% wzrost, natomiast serwis muzyczny Apple'a 5%. Tendencja ta jest o tyle ciekawa, że Spotify pozwala użytkownikom korzystać również z bezpłatnej wersji serwisu, Apple natomiast oferuje tylko trzymiesięczny okres próbny, po którym następuje już pełna odpłatność.

Spotify pozostaje światowym liderem muzycznego streamingu, ogółem bowiem posiada 70 milionów płatnych oraz 90 milionów bezpłatnych subskrypcji, Apple pochwalić się może natomiast 45 milionami regularnych użytkowników oraz jak szacuje portal digitalmusicnews.com pomiędzy 5 a 10 milionów użytkowników w okresie testowym.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: nypost.com, idownloadblog.com

Źródło tekstu: digitalmusicnews

Przewiń w dół do następnego wpisu