DAJ CYNK

ING: Antyszczepionkowcy ruszyli na bank (aktualizacja)

Marian Szutiak

Wydarzenia

ING antyszczepionkowcy ruszyli na bank

ING Bank Śląski poinformował o wprowadzeniu skanerów kodów QR, które pozwolą wejść do budynku pracownikom z tzw. paszportem covidowym. W mediach społecznościowych zawrzało.

ING Bank Śląski zamierza wprowadzić skanery kodów QR, które pozwolą wejść do budynku osobom zaszczepionym, a także ozdrowieńcom i osobom po teście na obecność wirusa SARS-COV-2. Dotyczyć to będzie tylko pracowników banku. W ten sposób ma zostać zminimalizowane ryzyko powstania dużych ognisk chorobowych. Jednocześnie bank zapewnia, że nikogo nie wyklucza i nie zwalnia niezaszczepionych pracowników.

Staramy się tworzyć bezpieczne środowisko pracy ponieważ zależy nam na zdrowiu nas wszystkich oraz na stabilnym funkcjonowaniu banku.

– czytamy na profilu ING Polska na Facebooku

Niektórzy zamiar banku odczytali nawet jako chęć segregacji klientów (patrz zrzut ekranu poniżej).

ING rozmowa screen

W mediach społecznościowych wylała się fala hejtu, prawdopodobnie przede wszystkim ze strony przeciwników szczepienia przeciwko covidowi oraz szczepień w ogóle. Komentujący zachęcają innych do bojkotowania banku oraz sami tym grożą. Pojawiły się również dosyć logiczne pytania pod adresem ING. Gdy bank napisał w odpowiedzi na jeden z komentarzy, że nikogo nie wyklucza i nie zwalnia niezaszczepionych pracowników, jeden z użytkowników Facebooka napisał:

To jak wy sobie wyobrażacie takie rozwiązanie? Przecież to jest jawny przejaw braku logicznego myślenia. Jeśli ktoś nie będzie okazywać certyfikatu (bo jest przeciwny segregacji), to nie wejdzie do budynku, jeśli nie wejdzie to nie będzie mógł pracować. Z drugiej strony oczywiste jest, że osoby zaszczepione też chorują, mają objawy i mogą trafić na kwarantannę. Więc co ma dać taka przepustka? Wtedy takie osoby też muszą być testowane mimo szczepienia? Co to za nielogiczne rozwiązania? I to ze strony instytucji która trzyma nasze pieniądze.

Sporo nieprzychylnych bankowi ING komentarzy można znaleźć miedzy innymi pod tym postem.

Sami również jesteśmy ciekawi, co stanie się z pracownikami ING Banku Śląskiego, którzy nie będą mogli lub nie będą chcieli zeskanować żadnego kodu QR przy wejściu do budynku. Wysłaliśmy w tej sprawie pytanie do rzecznika prasowego banku. Gdy otrzymamy odpowiedź, podzielimy się nią z naszymi czytelnikami.

Zobacz: ING wprowadza płatności zbliżeniowe BLIK
Zobacz: ING Bank alarmuje. Masz tę aplikację? Mogą Ci wyczyścić konto

Aktualizacja:

Otrzymaliśmy odpowiedź w powyższej sprawie od rzecznika prasowego ING Banku Śląskiego. Okazuje się, że czytniki kodów QR paszportów covidowych pojawią się tylko w budynkach centrali, a osoby, które nie mają ważnego Unijnego Certyfikatu COVID będą pracować zdalnie. 

Rzeczywiście w połowie grudnia ogłosiliśmy taką informację naszym pracownikom. Chcemy w ten sposób zminimalizować ryzyko powstania dużych ognisk chorobowych. Zależy nam na zdrowiu naszych kolegów i koleżanek oraz na stabilnym funkcjonowaniu banku.

Dlatego już niedługo czytniki kodów QR Unijnych Certyfikatów COVID (tzw. paszportów covidowych) wprowadzimy w naszych największych lokalizacjach biurowych (Sokolska, Chorzowska i Roździeńska w Katowicach, Ruda Śląska oraz Plac Unii w Warszawie). Zainstalujemy je w strefach kontroli dostępu, czyli przy śluzach i tripodach, przez które wchodzą pracownicy do biura. Wprowadzamy je w budynkach centrali (nie w placówkach bankowych). Do budynków centrali, będą mogli wejść wszyscy pracownicy posiadający ważne Unijne Cyfrowe Zaświadczenie COVID, czyli nie tylko zaszczepieni, ale także ozdrowieńcy i osoby czasowo po teście. Pracownicy nie spełniający powyższych warunków będą pracować zdalnie.

Co do pytania o hejt. Tak, jak napisałem wcześniej, kierujemy się troską o bezpieczeństwo i zdrowie naszych pracowników. Od początku pandemii apelujemy do naszych pracowników o stosowanie zasad bezpieczeństwa sanitarnego, a od momentu udostępnienia szczepionek o szczepienie się. Wspieram te działania całym sercem. Sam chorowałem na Covid, leżałem w szpitalu trzy tygodnie podłączony do aparatury tlenowej, wiem jakie są konsekwencje tej choroby i nikomu nie życzę podobnej „przygody”.

– napisał Piotr Utrata, rzecznik prasowy ING Banku Śląskiego

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Robson90 / Shutterstock.com

Źródło tekstu: ING, Facebook

Przewiń w dół do następnego wpisu

Kredyty gotówkowe

Porównaj wszystkie kredyty w jednym miejscu

Alior Bank
Pożyczka Internetowa
RRSO: 9,04%Kwota do zapłaty: 5 698,02 zł

Rata: 158,28 zł

Darmowa porada
Alior Bank
Kredyt Gotówkowy "Czyste Powietrze"
RRSO: 10,36%Kwota do zapłaty: 5 799,65 zł

Rata: 161,10 zł

Darmowa porada
Volkswagen Bank GMBH Oddział w Polsce
Kredyt Plus Online
RRSO: 11,21%Kwota do zapłaty: 5 864,74 zł

Rata: 162,91 zł

Kredyty dla firm

Porównaj wszystkie kredyty dla firm w jednym miejscu

Nest Bank
BIZnest Kredyt w Ratach - Przedsiębiorca
Prowizja: 1 995 złWaluta: PLNOkres: 6 miesięcy - 8 lat

Marża: od 0,2%

Darmowa porada
Alior Bank
Kredyt Inwestycyjny
Prowizja: 150 złWaluta: PLN, EUR, USD, CHF, GBPOkres: maks. 20 lat

Marża: od 0,5%

Nest Bank
BIZnest Kredyt w Ratach - Profesjonalista
Prowizja: 1 995 złWaluta: PLNOkres: 6 miesięcy - 8 lat

Marża: od 0,5%

Darmowa porada

Konta osobiste

Porównaj wszystkie konta osobiste w jednym miejscu

Toyota Bank
Konto młodzieżowe Click
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0 zł

Koszt miesięczny: 0 zł

Darmowa porada
Nest Bank
Nest Konto
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0-6 zł

Koszt miesięczny: 0 zł

mBank
eKonto możliwości
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0 zł

Do 350 zł do zdobycia w promocji „I możesz więcej - IX edycja”
Warunkiem przyznaw więcej» ania premii jest spełnienie warunków od dnia otwarcia konta promocyjnego do ostatniego dnia miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta promocyjnego:
- wykonanie minimum czterech płatności telefonem przy pomocy aplikacji Google Pay lub Apple Pay, do których dodana jest karta wydana do konta promocyjnego lub przez BLIK zbliżeniowy,
- wykonanie minimum czterech przelewów na numer telefonu,
- za aktywny cel oszczędnościowy, czyli rachunek umożliwiający regularne oszczędzanie, powiązany z kontem promocyjnym, którego saldo w ostatnim dniu miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta promocyjnego wynosi przynajmniej 50 zł.
Za spełnienie powyższych 3 warunków, Uczestnik Promocji otrzymuje dodatkową premię 140 zł.
Premię 150 zł za otwarcie konta przez selfie albo przez e-dowód otrzymasz, jeżeli otworzysz eKonto możliwości na selfie albo przez e-dowód oraz spełnisz warunki otrzymania premii I (czyli minimum 4 płatności telefonem), premii II (czyli minimum 4 przelewy na telefon) oraz premii III (czyli aktywny cel oszczędnościowy).

Koszt miesięczny: 0 zł

Darmowa porada

Konta dla firm

Porównaj wszystkie konta dla firm w jednym miejscu

Santander Bank Polska
Konto Firmowe Godne Polecenia w "Promocji godnej polecenia"
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0 zł

Do 30 listopada 2022 r.: "Promocja godna polecenia" polega na zwolnieniu klienta z opłat za prowadze więcej» nie rachunku bieżącego, przelewy internetowe w PLN, 10 przelewów natychmiastowych bluecash w miesiącu, wydanie i użytkowanie karty do rachunku oraz dodatkowo możliwości uzyskania do 1400 zł premii:
- do 900 zł zwrotu od transakcji (3% od łącznej wartości transakcji bezgotówkowych kartą, maks. 150 zł miesięcznie przez 6 miesięcy) oraz
- 500 zł za podpisanie umowy kredytu z bankiem lub umowy leasingu bądź pożyczki leasingowej z Santander Leasing do 6 miesięcy od przystąpienia do promocji
Warunkami uzyskania premii jest wykonanie comiesięcznych przelewów do ZUS-u na min. 200 zł oraz wyrażenie zgód na marketingowych.

Koszt miesięczny: 0 zł

Bank Millennium
Konto Mój Biznes w promocji
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0/1 zł

Nawet 2000 zł w promocji:
a)do 500 zł – 5% zwrotu za płatności za ZUS przez 5 miesięcy (m więcej» ax. 100 zł miesięcznie),
b)do 500 zł - 5% zwrotu za płatności kartą debetową za paliwo na stacjach przez 5 miesięcy (max. 100 zł miesięcznie),
c)500 zł – za podpisanie umowy o Terminal płatniczy lub POS i zaksięgowanie min 1000 zł płatności,
d)500 zł – za podpisanie umowy o leasing z Millennium Leasing na kwotę min. 30 000 zł.
Promocja aktywna do do 31 grudnia lub do wyczerpania puli 4500 promocyjnych kont

Koszt miesięczny: 0 zł

mBank
mBiznes Standard (w promocji)
Konto: 0 złKarta: 0 zł Bankomaty: 0/5 zł

Promocją „0 zł za konto firmowe”
Uczestnik promocji, który spełnił powyższe warunki więcej» , otrzyma do nowo otwartego rachunku bieżącego mBiznes konto Standard: 1. na okres 24 miesięcy od dnia zawarcia umowy o prowadzenie Rachunku bieżącego:
a) prowadzenie Rachunku bieżącego za 0 zł
b) nielimitowany pakiet darmowych przelewów internetowych w PLN (ELIXIR) z Rachunku bieżącego
c) nielimitowany pakiet darmowych przelewów internetowych w EUR (SEPA) do krajów Unii Europejskiej oraz Islandii, Norwegii, Lichtensteinu i Szwajcarii z Rachunku bieżącego
d) 0 zł opłaty miesięcznej za pierwszą kartę debetową wydaną do Rachunku bieżącego, do wyboru karty Mastercard Debit Business i Visa Business Debit. 0 zł miesięcznej opłaty odnosi się do wydania karty i do jej użytkowania
e) 0 zł prowizji za wypłaty w PLN z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronet, Santander Bank Polska S.A. na terenie Polski, niezależnie od wypłacanej kwoty
f) 0 zł prowizji za wpłaty w PLN we wpłatomatach mBanku, Planet Cash, Cashline, Euronet na terenie Polski
Promocja dostępna do do 16.10.2022 r.

Koszt miesięczny: 0 zł

Karty kredytowe

Porównaj wszystkie karty kredytowe w jednym miejscu

Bank BPS
World MasterCard
Oprocentowanie: 8.00Okres bezodsetkowy: 56 dni

Bezpłatne ubezpieczenie, możliwość automatycznej spłaty zadłużenia z konta; możliwość rozkładania tr więcej» nsakcji na raty. Do wydania karty nie jest wymagane posiadanie konta osobistego w Banku BPS

Maks. limit: 50 000 zł

Darmowa porada
Bank BPS
VISA Gold
Oprocentowanie: 8.00Okres bezodsetkowy: 56 dni

Bezpłatne ubezpieczenie karty;
Możliwość automatycznej spłaty zadłużenia z konta;
Możliwoś więcej» rozkładania transakcji na raty
Możliwość zamówienia dodatkowej karty dla osoby powyżej 13 roku życia

Maks. limit: 50 000 zł

Darmowa porada
Bank BPS
BPS VISA Credit
Oprocentowanie: 8.00Okres bezodsetkowy: 51 dni

Bezpłatne ubezpieczenie, możliwość automatycznej spłaty zadłużenia z konta; możliwość rozkładania tr więcej» nsakcji na raty. Do wydania karty nie jest wymagane posiadanie konta osobistego w Banku BPS.

Maks. limit: 20 000 zł

Darmowa porada