DAJ CYNK

ING wprowadza płatności zbliżeniowe BLIK

Mieszko Zagańczyk

Płatności bezgotówkowe

ING wprowadza płatności zbliżeniowe BLIK

ING Bank Śląski w najbliższych dniach udostępni wraz z aktualizacją aplikacji mobilnej Moje ING płatności zbliżeniowe BLIK. Z tej metody będzie można korzystać w sklepach stacjonarnych w Polsce i za granicą.

Bank ING zapowiada, że w najbliższych dniach udostępni płatności zbliżeniowe BLIK wszystkim swoim klientom. Z tej formy płatności będzie można skorzystać w aplikacji mobilnej Moje ING.

Aby zacząć korzystać z Blika zbliżeniowego, wystarczy mieć konto w ING oraz aplikację Moje ING mobile na telefonie z systemem Android i włączoną funkcją NFC. Aktywacja płatności zbliżeniowych BLIK ma być dostępna z poziomu szczegółów Blika w aplikacji mobilnej. Z tego miejsca można również zarządzać usługą. 

Zobacz: BLIK zbliżeniowy już rusza. W jakich bankach?

Płatności zbliżeniowe BLIK to efekt wykorzystania technologii Mastercard, która umożliwia płatności zbliżeniowe we wszystkich terminalach płatniczych w Polsce oraz na całym świecie w terminalach zbliżeniowych z logo Mastercard. BLIK zbliżeniowy umożliwia płacenie za zakupy analogicznie jak kartami płatniczymi.

Aby zapłacić zbliżeniowo Blikiem, wystarczy odblokować telefon i zbliżyć go do terminala płatniczego – bez konieczności podawania kodu BLIK, połączenia z internetem czy z siecią komórkową. Nie trzeba przepisywać kodu BLIK, a usługa nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Blikiem zbliżeniowym nie da się jednak wypłacić gotówki, więc w tym celu należy już się posłużyć kodem BLIK.

Bank podkreśla, że transakcje realizowane przy użyciu tej metody są bezpieczne – przed każdą płatnością wymagane jest odblokowanie telefonu np. PIN-em lub odciskiem palca.

Płatności zbliżeniowe BLIK są dostępne w aplikacji Moje ING od wersji 4.2.0 na telefonach z systemem Android 7.0 lub wyższym.

W ostatnim czasie BLIK zbliżeniowy został udostępniony także w Alior Banku, Banku Millennium i PKO BP.

Zobacz: BLIK zbliżeniowy dostępny w Alior Mobile, ale jeszcze nie dla wszystkich
Zobacz: PKO BP wprowadza płatności zbliżeniowe BLIK

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: ING Bank Śląski

Źródło tekstu: ING Bank Śląski