DAJ CYNK

BLIK zbliżeniowy dostępny w Alior Mobile, ale jeszcze nie dla wszystkich

Mieszko Zagańczyk

Płatności bezgotówkowe

BLIK zbliżeniowy dostępny w Alior Mobile, ale jeszcze nie dla wszystkich

Zbliżeniowy BLIK debiutuje w kolejnym banku. Tym razem to rozwiązanie wprowadził do swojej aplikacji mobilnej Alior Bank. Jej użytkownicy, choć jeszcze nie wszyscy, będą mogli wygodniej rozliczyć się w terminalach płatniczych, w Polsce, jak i za granicą.

BLIK zbliżeniowy nie jest jeszcze dostępny dla wszystkich klientów Alior Bank. Z nowej usługi skorzysta wybrana grupa użytkowników aplikacji Alior Mobile, których łącznie jest już ponad 704 tys. W pierwszej kolejności o zaletach nowej funkcji Blika będą mobli się przekonać klienci, którzy aplikację Alior Mobile mają zainstalowaną na telefonie z systemem Android.

Najnowsze rozwiązanie Blika znacznie przyspieszy płatności w sklepach stacjonarnych. Wystarczy odblokowanie telefonu i przyłożenie go do terminala POS – bez konieczności logowania się do aplikacji i generowania sześciocyfrowego kodu.

Zobacz: Alior Bank dodaje nowe funkcje do aplikacji mobilnej: Raport oraz Alerty BIK

Jak działa płatność zbliżeniowa BLIK?

Płacenie Blikiem zbliżeniowo wymaga jednorazowej aktywacji usługi w aplikacji Alior Mobile. Trzeba także włączyć na stałe NFC i aktywną blokadę ekranu (odblokowanie smartfonu za pomocą PIN-u lub odcisku palca albo biometrii twarzy). W procesie aktywacji Blika zbliżeniowego można ustawić go jako domyślną formę płatności.

Użytkownik aplikacji Alior Mobile, chcąc zapłacić Blikiem zbliżeniowo, nie musi już specjalnie jej uruchamiać i generować kodu. Nie jest także konieczne posiadanie karty płatniczej i jej podpinanie. Usługa zadziała nawet wtedy, gdy klient nie ma zasięgu sieci komórkowej lub dostępu do internetu. Wystarczy tylko odblokować telefon i zbliżyć go do terminala.  

Co ważne, dzięki technologii Mastercard ta metoda płatności dostępna jest nie tylko w Polsce, ale również w każdym zbliżeniowym terminalu za granicą, który oznaczony jest logo tej organizacji.

Zobacz: PKO BP wprowadza płatności zbliżeniowe BLIK
Zobacz: Bank Millennium udostępnia płatności zbliżeniowe BLIK na smartfonach Huawei

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: BLIK, Alior Bank

Źródło tekstu: Alior Bank