DAJ CYNK

Żabka rezygnuje z kilku usług. Nie zdziw się przy kasie (aktualizacja)

Marian Szutiak

Płatności bezgotówkowe

Żabka rezygnuje z kilku usług. Nie zdziw się przy kasie

Żappka Pay wkrótce odejdzie w niepamięć. To jedno z rozwiązań, z którymi kończy popularna w Polsce sieć sklepów, ale nie jedyne. 

Żappka Pay to działająca od 2020 roku jedna z metod płatniczych, którą możemy wykorzystać do opłacania należności za zakupy w sklepach sieci Żabka. Wystarczy dodać swoją kartę debetową czy kredytową, co możemy zrobić:

  • przez NFC,
  • za pomocą aparatu fotograficznego,
  • automatycznie przy kolejnym zakupie.

Potem wystarczy potwierdzić, że karta należy do nas. Żeby korzystać z Żappka Pay, trzeba też potwierdzić swój numer telefonu w aplikacji żappka. Płatności za pomocą funkcji Żappka Pay są chronione PIN-em, a także biometrią – odciskiem palca lub skanem twarzy. W ten sposób ma być łatwiej i szybciej.

Żappka Pay

Gdy już dodamy kartę do Żappka Pay, wystarczy przy kasie powiedzieć, że chcemy skorzystać z tej metody płatności. Tę potwierdzamy w aplikacji (odciskiem palca, skanem twarzy lub PIN-em) i gotowe. Zakupy opłacone, a punkty zapisane na koncie.

Wszystko co dobre, kiedyś się kończy

Użytkownicy aplikacji Żappka otrzymali wiadomość e-mail ze zmianami, jakie zaplanowała sieć Żabka. Jedna z nich dotyczy żabkowych płatności: Żappka Pay przestanie działać już 17 czerwca 2024 roku. Od tego dnia nie będzie już można w ten sposób zapłacić za zakupy.

Żabka zamierza również wyłączyć kilka innych usług i funkcji, takich jak:

  • Żabu (gra w aplikacji żappka),
  • Żappka Post,
  • historia Żappsów,
  • przelewanie Żappsów,
  • Subskrypcje (będą dostępne do 30 czerwca tego roku).

Dodatkowe informacje można znaleźć w zaktualizowanej wersji regulaminu programu "żappka", który zacznie obowiązywać 27 maja 2024 roku.

Aktualizacja:

Żabka przysłała do redakcji TELEPOLIS.PL oświadczenie, z którego wynika, że chodzi w tym wszystkim o tymczasowe wyłączenie lub gruntowną przebudowę niektórych modułów aplikacji.

Chcemy, aby nasi klienci mogli cieszyć się jak najbardziej pozytywnymi doświadczeniami związanymi z korzystaniem z Żappki, dlatego regularnie dokonujemy kompleksowych przeglądów i rozwijamy funkcjonalności dostępne dla jej użytkowników. Po dokładnej analizie zdecydowaliśmy o tymczasowym wyłączeniu lub gruntownej przebudowie niektórych modułów aplikacji - Żabka Pay, Żabka Post, subskrypcji, kuponów, przelewu żappsów, Żabu oraz Żabka Nano. Wprowadzone zmiany pozwolą zapewnić naszym klientom jeszcze wyższy poziom wygody oraz lepszą użyteczność aplikacji, w odpowiedzi na ich oczekiwania.

– przekazało Biuro Prasowe Żabka Polska

Pozostaje więc poczekać na powrót wyłączanych usług w nowej odsłonie.

Zobacz: Żabka z nową usługą. Nalega, abyś nie wyrzucał telefonu
Zobacz: Żabka i Orange Flex dają internet za darmo

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock

Źródło tekstu: Żabka