PayPo zmienia zasady. Korzystanie z karty jest teraz wygodniejsze
Płatności odroczone (BNPL) stają się coraz bardziej popularnym sposobem finansowania codziennych wydatków. PayPo wychodzi naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, udostępniając swoją wirtualną kartę nie tylko w sklepach stacjonarnych i online, ale również w punktach usługowych. Od teraz klienci mogą płacić kartą PayPo w restauracjach, salonach fryzjerskich, muzeach, stacjach paliw i wielu innych miejscach akceptujących płatności kartowe.

Nowa era płatności BNPL
Rozszerzenie funkcjonalności karty PayPo to przełomowy krok w branży BNPL w Polsce. Do tej pory płatności odroczone kojarzyły się głównie z zakupami internetowymi. Teraz konsumenci mogą korzystać z tej usługi w codziennych sytuacjach, takich jak wizyta w restauracji, wyjście do kina czy zakupy na stacji paliw. To ogromna zmiana, która daje jeszcze większą elastyczność w zarządzaniu budżetem domowym.
Jak wynika z badań PayPo, aż 59% użytkowników BNPL wskazuje, że możliwość odroczenia płatności pomaga im lepiej zarządzać swoimi finansami. Nowe możliwości karty PayPo sprawiają, że płatności odroczone stają się jeszcze bardziej przystępnym i uniwersalnym narzędziem dla konsumentów.



Płatności odroczone dostępne wszędzie
Od marca 2025 roku karta PayPo jest akceptowana w praktycznie wszystkich miejscach obsługujących płatności kartowe. Obejmuje to:
- kina, teatry, restauracje i kawiarnie,
- salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz usługi transportowe,
- bilety lotnicze i kolejowe, hotele oraz noclegi,
- stacje paliw, dyskonty spożywcze i małe sklepy lokalne.
Dzięki tej zmianie, konsumenci mogą swobodnie wybierać, gdzie chcą dokonywać zakupów i kiedy chcą za nie zapłacić. To duże uproszczenie procesu zakupowego i zwiększenie komfortu korzystania z BNPL.
Jak działa karta PayPo?
Karta PayPo to wirtualna karta dostępna w aplikacji mobilnej PayPo. Po jej wygenerowaniu można ją dodać do cyfrowego portfela (Apple Pay lub Google Pay) i korzystać tak samo jak ze zwykłej karty płatniczej.
Najważniejsze zalety karty PayPo:
- Brak opłat: karta jest całkowicie darmowa, bez opłat za jej wygenerowanie czy utrzymanie.
- Brak ukrytych kosztów: nie ma wymogu wykonania określonej liczby transakcji ani minimalnej kwoty zakupów.
- Pełna kontrola: użytkownik płaci tylko za dokonane zakupy na takich samych zasadach, jak w tradycyjnych transakcjach PayPo.
100 tysięcy użytkowników i rosnące zainteresowanie
Od momentu premiery w listopadzie 2024 roku, kartę PayPo aktywowało już 100 tysięcy konsumentów. To pokazuje, że płatności odroczone stają się coraz popularniejszym wyborem wśród Polaków, a PayPo konsekwentnie kształtuje obraz sektora BNPL, wprowadzając nowe standardy wygody i dostępności.
Rozszerzenie dostępności karty PayPo na praktycznie wszystkich usługodawców zmienia krajobraz branży BNPL w Polsce. Płatności odroczone, które do tej pory kojarzyły się głównie z zakupami online wchodzą na nowy, wyższy poziom, dając konsumentom jeszcze więcej możliwości - nie tylko w zakresie kanałów zakupu, ale również w kontekście szerokiego spektrum wyboru kategorii produktów i usług, za które mogą zapłacić później. Dla wielu to rewolucja płatnicza, a dla nas to przede wszystkim efekt długotrwałej oraz konsekwentnej strategii rozwoju naszej spółki i usług. Dążyliśmy do tego od kilku lat. Cieszę się, że udało nam się to osiągnąć i że jako firma kształtujemy obraz polskiego sektora usług BNPL, wyznaczając trendy, a przy tym dostarczając konsumentom rozwiązania skrojone pod ich potrzeby. Ta karta to krok do tego, aby PayPo stało się domyślną formą płatności wśród polskich konsumentów.