DAJ CYNK

Jacek Kurski chce, aby do niego dzwonić. Podał wszystkim numer

Piotr Urbaniak

Wydarzenia

TVP. Zadzwoń do prezesa Jacka Kurskiego. Podał wszystkim numer

Prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski chciał postraszyć dziennikarza pozwem, ale przypadkiem największy problem zrobił sam sobie.

Jacek Kurski w środowy wieczór zamieścił na Twitterze wpis, który bez wątpienia na długo pozostanie mu w pamięci – ale nie ze względu na błyskotliwą ripostę czy epokowy żart. Zamiast tego, szef Telewizji Polskiej podał wszystkim internautom swoje poufne dane, a konkretniej adres zamieszkania, e-mail i numer telefonu

Sam e-mail to błahostka. Jest w służbowej domenie TVP, i to w najklasyczniejszym z możliwych formatów, więc równie dobrze ktoś mógł go odgadnąć. Co innego w przypadku numeru komórki, nawet jeśli służbowej, a także adresu nieruchomości. Najpewniej prywatnej, bo ulokowanej w centrum eleganckiego osiedla mieszkaniowego.

TVP. Zadzwoń do prezesa Jacka Kurskiego. Podał wszystkim numer

Oczywiście, jak nietrudno się domyślić, temat numeru telefonu do tak rozpoznawalnej osobistości nie mógł przejść bez echa. Wprost przeciwnie – serwisy agregujące numery, takie jak Nieznany Numer, od razu zalała ogromna fala ironii i szyderstw, uderzających w osobę Kurskiego.

"Dzwoni codziennie o 19.30 i mówi, że to wina Tuska" – czytamy. Po czym ktoś inny zaraz dodaje: "Wciska dekodery po 100 zł i podaj adres montażu". Większość wypowiedzi jednak, wybaczcie, do cytowania się nie nadaje.

Mówiąc żartem, być może prezes chciał odnieść się do popularnej afery z Pegasusem, poprzez ujawnienie wrażliwych danych manifestując, że byłby z tym OK. Niemniej w głębi serca redakcja szczerze współczuje, bo przez małe niedopatrzenie szef TVP długo spokoju nie zazna, nie mówiąc już o innych potencjalnych konsekwencjach.

Spoofing Caller ID i telefon do jednego z podwładnych lub współpracowników w roli wściekłego Jacka Kurskiego? Nie, nie próbujcie tego w domu – ale chaosu może być sporo. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock (Maciej Gillert)

Źródło tekstu: Twitter, oprac. własne

Przewiń w dół do następnego wpisu