DAJ CYNK

Play ma już 9000 stacji bazowych

Marian Szutiak

Wydarzenia

Play 9000 stacji bazowych

Play pochwalił się uruchomieniem stacji bazowej numer 9000. Stanęła ona w nadmorskiej miejscowości Mrzeżyno.

Operator sieci Play cały czas rozbudowuje swoją sieć komórkową. Na koniec kwietnia 2021 roku w zasięgu fioletowego LTE znajdowały się 2672 miejscowości liczące co najmniej tysiąc mieszkańców, w tym 394 miasta powyżej 10 tys. mieszkańców. W marcu i kwietniu z zasięgu tego typu mogli korzystać mieszkańcy ponad 20 nowych miejscowości (ponad 1 tys. mieszkańców). Z kolei zasięg LTE Ultra sieci Play obejmował 2107 miejscowości (ponad 30 nowych w marcu i kwietniu) oraz 389 miast.

Zobacz: Play traci klientów pre-paid – wyniki kwartalne 1Q2021 Grupy Iliad
Zobacz: Play: w promocji tańszy dostęp do CANAL+ online. Cena niższa o ponad 50%

Dobry zasięg LTE czy LTE Ultra, ale także innych technologii komórkowych (w tym również 5G) wymaga od operatora stworzenia odpowiedniej infrastruktury. Play uruchomił właśnie fioletową stację o numerze 9000, czyli od końca pierwszego kwartału 2021 roku przybyło ich niemal sto. Dziewięciotysieczna stacja stanęła w nadmorskiej miejscowości Mrzeżyno w województwie zachodniopomorskim.

Dla porównania Grupa Polsat ma do dyspozycji około 8 tysięcy stacji, natomiast Orange i T-Mobile łącznie około 12 tys. stacji (NetWorks!). 

Play Mrzeżyno

Regularnie informujemy Was o postępach prac i udowadniamy jak bardzo postawiliśmy na rozwój własnej sieci. To ciężka praca całych zespołów ekspertów, którzy przyczyniają się do tego, aby nasi klienci cieszyli się niezakłóconymi rozmowami w najwyższej jakości czy szybkim Internetem o niskim pingu. To intensywne planowanie sieci, analiza jej wykorzystania, ciągłe poszerzenie swojej wiedzy dotyczącej nowych technologii a także współpraca z najbardziej innowacyjnymi dostawcami.

Gorące brawa i słowa uznania dla osób, które przyczyniły się do tego wyniku, jesteście wielcy!

– czytamy na Blogu Play

Zobacz: Cellnex finalizuje przejęcie od Iliad 7 tys. masztów Play
Zobacz: Cyfrowy Polsat sprzedaje infrastrukturę sieciową Polkomtelu za 7 mld zł

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Play

Przewiń w dół do następnego wpisu