DAJ CYNK

Orange do pracy woli energię ze Słońca

Marian Szutiak

Wydarzenia

Miasteczko Orange energia ze Słońca

Orange Polska wykonał kolejny krok w swoich działaniach dla klimatu. Na dachu siedziby pomarańczowego operatora w Miasteczku Orange stanęły 144 panele fotowoltaiczne.

Orange Polska poinformował, że na dachu w Miasteczku Orange zamontował 144 panele fotowoltaiczne. Pomarańczowy operator ubolewa, że miał dostępną dosyć ograniczoną powierzchnię, więc energia elektryczna uzyskana z tych paneli zaspokoi niedużą część potrzeb Miasteczka. Jest to jednak ważne uzupełnienie „zielonych” działań spółki. Jak zapewnia Orange, wystarczy to na pracę kilku wind w siedzibie operatora lub, licząc inaczej, umożliwi działanie dużego telewizora w sali konferencyjnej przez 57 lat, a przeciętnej lodówce w kuchni przez 153 lata.

W naszych siedzibach dbamy też o posiadaczy samochodów elektrycznych – zamontowaliśmy 8 nowych ładowarek do wykorzystania na potrzeby „elektryków” służbowych i prywatnych. Wkrótce w Miasteczku pojawi się również stanowisko do ładowania hulajnóg elektrycznych, a także ławeczka solarna na patio pozwalająca na naładowanie na przykład telefonu.

– chwali się Orange Polska

Zobacz: Vivo V21 5G w ofercie tygodnia Orange. Zobacz, ile możesz zaoszczędzić
Zobacz: Orange: od dziś możesz zaoszczędzić sporo megabajtów. Usługa za darmo

Opłacalność inwestycji

Pod kątem ekonomicznym, szybki zwrot z inwestycji (6-7 lat) i długa żywotność paneli (do 25-30 lat, uwzględniając lekki spadek wydajności pod koniec okresu) to najważniejsze zalety fotowoltaiki. Warto przy tym wiedzieć, że zużyte moduły PV są niemal w całości poddawane recyklingowi, dzięki czemu odzyskuje się z nich surowce wtórne, które później mogą trafić do różnych gałęzi gospodarki, w tym także do produkcji nowych paneli.

Miasteczko Orange panele słoneczne

Instalację paneli powierzono spółce Orange Energia, która jest największym niezależnym sprzedawcą energii w Polsce i oferuje energię w całości posiadającą gwarancje pochodzenia ze źródeł odnawialnych.

Razem dla środowiska

Odnawialne źródła energii to jedna z kluczowych dróg, która pozwoli na obniżenie emisji CO2 do poziomów określonych w Porozumieniu Paryskim, czyli neutralności klimatycznej świata do 2050 roku, żeby ograniczyć globalne ocieplenie. Aby to osiągnąć, świat jak najszybciej musi odejść od paliw kopalnych, które są szkodliwe dla klimatu, środowiska i zdrowia ludzkiego.

Moduły fotowoltaiczne (PV) to rozwiązanie, które daje korzyści dla ich posiadaczy i oczywiście dla klimatu. Instalacja fotowoltaiczna jest przyjazna dla środowiska, gdyż sama nie emituje CO2 ani innych szkodliwych substancji (np. pyłów, związków siarki czy azotu), które powstają podczas spalania paliw kopalnych. Nawet jeśli ich produkcja, transport, montaż oraz – na koniec życia – utylizacja wiążą się z emisjami, to bilans dla klimatu jest zdecydowanie pozytywny.

Zobacz: T-Mobile rozdaje 30% rabat na produkty marki Philips
Zobacz: Play: internet domowy do 1 Gb/s przez pół roku bez opłat

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Shutterstock, Orange

Źródło tekstu: Orange

Przewiń w dół do następnego wpisu