DAJ CYNK

Netia wzmacnia swoją ofertę chmurową

Marian Szutiak

Wydarzenia

Netia chmura Oktawave przejęcie

Netia poinformowała o przejęciu spółki Oktawave, specjalizującej się w środowisku chmurowym. Dzięki temu Grupa Polsat Plus, do której należy Netia, wzbogaci swoją ofertę rozwiązań chmurowych.

Przejęcie spółki Oktawave powinno znacząco wzmocnić realizowaną od kilku lat pod hasłem NetiaNext transformację obszaru B2B Grupy Netia w stronę integratora usług transmisji danych z zaawansowanymi, chmurowymi rozwiązaniami ICT i cyberbezpieczeństwa. Oktawave dostarcza usługi przetwarzania danych w chmurze (IaaS) oraz usługi w zakresie planowania, wdrażania i utrzymania środowisk chmurowych. Spółka posiada zespół, który z sukcesami wspiera firmy w transformacji cyfrowej, realizacji strategii multicloud, migracji i zarządzaniu chmurą obliczeniową. Platforma Oktawave zapewnia też autorskie rozwiązania, które pomagają w sprawnej migracji do rozwiązań chmurowych globalnych dostawców, takich jak AWS, Azure czy Google Cloud.

W obszarze B2B Netia od lat z sukcesami prowadzi proces transformacji od operatora telekomunikacyjnego do dostawcy usług transmisji i przetwarzania danych oraz integratora zaawansowanych, chmurowych rozwiązań ICT i cyberbezpieczeństwa. Dotychczas bardzo dynamicznie rozwijaliśmy się w tym zakresie organicznie, jednak dostrzegliśmy, że rozwiązania i kompetencje zespołu Oktawave idealnie wpisują się w naszą strategię. Grupa Polsat Plus, której ważną częścią jest Netia, powiększona teraz o Oktawave będzie dysponować najszerszą i najlepiej dopasowaną do potrzeb klientów biznesowych gamę usług data center, własnych rozwiązań chmurowych, a także niezwykle kompetentnym i doświadczonym zespołem, który będzie w stanie opracować i zintegrować dowolne rozwiązania hybrydowe, uwzględniające również rozwiązania globalnych graczy. A wszystko to połączone jedną z najbardziej zaawansowanych technologicznie sieci transmisji danych w tej części Europy, którą  posiadana Grupa  Netia.

– powiedział Andrzej Abramczuk, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalny, Netia S.A.

Netia chmura baner

Wśród rozwiązań Oktawave, których Grupa Netia dotychczas nie oferowała, są na przykład zaawansowane rozwiązania zarządzania, automatyzacji i skalowania aplikacji kontenerowych w technologii Kubernetes czy rozwiązania automatyzujące zarządzanie ruchem aplikacyjnym pomiędzy centrami danych i strefami dostępności. Z kolei klienci Oktawave zyskają niebawem dostęp na przykład do bogatej oferty rozwiązań z portfolio NetiaNext w tym usług cyberbezpieczeństwa oraz do usług telekomunikacyjnych Grupy Netia.

Wartość transakcji wyniosła 33,7 mln zł.

Zobacz: Dzień Dziecka w Netii i Polsat Box trwa cały miesiąc
Zobacz: Netia TV wprowadza nowy kanał. Do lipca za darmo. W Orange też jest

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Artur Bociarski / Shutterstock.com, Netia

Źródło tekstu: Netia