DAJ CYNK

Awaria Facebooka, Instagrama i WhatsAppa. Polacy bez dostępu

Damian Jaroszewski (NeR1o)

Wydarzenia

Awaria Facebooka i Instagrama. Polacy bez dostępu do serwisu

Jeśli nie działa Ci Facebook i Instagram, to nie jesteś jedyny. Serwisy społecznościowe właśnie mają dużą awarię i nie działają wielu osobom.

Facebook i Instagram nie działają? Prawdopodobnie nie jesteś w tym momencie jedyną osobą, która nie ma dostępu do serwisów społecznościowych Marka Zuckerberga. Według wskazań serwisu downdetector awaria rozpoczęła się chwilę po 17:00 czasu polskiego. W momencie pisania tego tekstu zarówno Facebook, jak i Instagram cały czas nie działają.

Awaria Facebooka i Instagrama!

Na ten moment nie wiadomo, co spowodowało awarię, jak jest ona poważna i jak wiele osób nie może korzystać z Facebooka oraz Instagrama. Nie wiemy też, kiedy oba serwisy powrócą do życia. Biorąc pod uwagę fakt, że w tym samym momencie padło kilka usług, możemy domniemywać, że wina leży po stronie serwerów. W redakcji kilka osób potwierdziło, że serwisy nie działają w wersji przeglądarkowej, a aplikacje mobilne wyświetlają co najwyżej stare posty sprzed kilku dni.

Awaria jest już globalna. Wspominany serwis downdetector, w momencie pisania tekstu, ma już prawie 40 tys. zgłoszeń w samym USA, które dotyczą Facebooka. Podobnie liczby wyglądają w przypadku Instagrama.

AKTUALIZACJA:

Problem dotyczy również WhatsAppa oraz Messengera!

Zobacz: [Aktualizacja] InPost ma awarię. Są problemy z nadawaniem przesyłek
Zobacz: WhatsApp ma nowe opcje. Szybko je polubisz (aktualizacja)

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Brett Jordan (Pexels)

Źródło tekstu: własne, downdetector