DAJ CYNK

Deklaracja Polski i USA w sprawie 5G - oświadczenie firmy Huawei

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 9407

Polski oddział firmy Huawei wydał oświadczenie w sprawie podpisanej wczoraj przez premiera Mateusza Morawieckiego i wiceprezydenta USA Mike'a Pence'a deklaracji w sprawie sieci 5G.

Pomimo nieobecności w Polsce prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa, doszło do podpisania wspólnej deklaracji USA i naszego kraju w sprawie 5G. Swoje podpisy na dokumencie złożyli premier Mateusz Morawiecki oraz amerykański wiceprezydent Mike Pence. Deklaracja odnosi się do konieczności zapewnienia odpowiedniego zabezpieczenia dla sieci 5G oraz współpracy obu krajów w jej budowie.

Zobacz: Polska i USA podpisały deklarację w sprawie 5G. Huawei bedzie mieć problemy
Zobacz: Donald Trump miał w Polsce podpisać umowę w sprawie sieci 5G. Czy Polska pozbywa sie Huaweia?
Zobacz: USA pozwolą na kolejne trzy miesiące handlu z Huaweiem

Chociaż w podpisanym dokumencie nie wymieniono wprost żadnego przedsiębiorstwa, nie trudno dopasować jego treści do zarzutów, które amerykański rząd stawia firmie Huawei. Jej polski oddział przygotował oświadczenie w tej sprawie, które zamieszczamy poniżej:

Cyberbezpieczeństwo jest zasadniczo kwestią techniczną. Huawei sprzeciwia się upolitycznieniu kwestii technologii 5G. Uważamy, że cyberbezpieczeństwem należy zarządzać w oparciu o fakty i standardyzację, a nie spekulacje i uprzedzenia.

Huawei jest prywatną firmą należącą w całości do pracowników, z jasną strukturą własności i zarządzania. Żadna agencja rządowa ani zewnętrzna organizacja nie posiada udziałów w Huawei i w żaden sposób nie kontroluje działalności firmy.

Przez ponad 30 lat Huawei dostarczył usługi trzem miliardom ludzi na całym świecie, w tym w Polsce. Mamy solidny system zapewniania bezpieczeństwa cybernetycznego i duże osiągnięcia w dziedzinie bezpieczeństwa. Przyczyniliśmy się także do rozwoju gospodarczego i cyfrowego Polski.

Jesteśmy przekonani, że polski rząd podejmie właściwe decyzje dotyczące rozwoju kraju i interesów obywateli. Będziemy nadal dostarczać Polsce bezpieczne i niezawodne produkty i rozwiązania, przekształcając nasze innowacje w siłę napędową polskiego wzrostu gospodarczego.

Zobacz: Znamy datę premiery Mate'a 30 Pro. Czy Huawei zdąży go przygotować?
Zobacz: Huawei Watch GT 2 z większą baterią i mikrofonem
Zobacz: Huawei P30 i P30 Pro z obsługą VoLTE i Wi-Fi Calling w Orange

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Huawei

Przewiń w dół do następnego wpisu