DAJ CYNK

Znamy datę premiery Mate'a 30 Pro. Czy Huawei zdąży go przygotować?

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 6531

Zgodnie z przewidywaniami, 1 września Huawei poinformował o dacie premiery smartfonów z serii Mate 30. Od razu pojawiły się wątpliwości, czy firma zdąży z przygotowaniem urządzeń przed premierą? Wiele wskazuje, że to może nie być proste do wykonania.

Premiera smartfonów Huawei Mate 30 odbędzie się 19 września w Monachium. Krótka zapowiedź zdaje się potwierdzać przecieki dotyczące flagowego Mate'a 30 Pro. Pojawiający się motyw okręgu sugeruje, że zgodnie z przewidywaniami smartfon otrzymał okrągły moduł aparatu. W sumie dostaniemy cztery aparaty, w tym zupełnie nowy aparat szerokokątny i znacznie wyższej rozdzielczości.

Zobacz: Tak ma wyglądać Huawei Mate 30 Pro
Zobacz: Huawei Mate 30 Pro: dwa sensory 40 Mpix w tylnym aparacie fotograficznym

Najważniejszym pytaniem w kontekście premiery jest kwestia dostępności usług Google'a. Zgodnie z informacjami pochodzącymi od obu zainteresowanych firm, Mate 30 Pro nie otrzymał certyfikatu Google'a, a to oznacza, że nie będzie mógł być sprzedawany z usługami takimi jak Mapy, czy Sklep Play. 

Zobacz: Huawei Mate 30 bez praw do instalacji aplikacji i usług Google Play

Premiera na pewno odbędzie się zgodnie z planem, w końcu nie jest łatwo odwołać tak duże wydarzenie, ale w tej sytuacji prawdopodobne są trzy opcje. Huawei zaprezentuje Mate'a 30 Pro, ale do sklepów trafi on z opóźnieniem, dopiero po otrzymaniu certyfikatu Google'a. Druga opcja, to autorski system Chińczyków. Byłby to bardzo odważny krok i skok na głęboką wodę. Ale jeśli się uda, byłoby to wręcz genialne posunięcie. Opcja trzecia, to pozostawienie sobie czasu i sprawdzenie, czy uda się otrzymać niezbędne certyfikaty, a jeśli sprawa się przeciągnie, smartfon będzie sprzedawany z systemem Hongmeng/Harmony.

Zobacz: Z Huaweiem chce wspołpracować ponad 130 amerykańskich firm. Żadna nie dostała na to zgody

W sieci pojawiła się też ciekawa informacja o tym, że rzekomo Huawei obecnie kontaktuje się bezpośrednio z deweloperami w celu stworzenia specjalnych portów, tak aby były kompatybilne z własnym sklepem Chińczyków, a jednocześnie również z nowym systemem.

Jednego możemy być pewni - będzie ciekawie.

Zobacz: Donald Trump miał w Polsce podpisać umowę w sprawie sieci 5G. Czy Polska pozbywa sie Huaweia?

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Huawei; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu