Z Huaweiem chce wspołpracować ponad 130 amerykańskich firm. Żadna nie dostała na to zgody

Ponad 130 firm zgłosiło się do amerykańskiego Departamentu Handlu w celu uzyskania zgody na handel z Huaweiem. To pokazuje, jak ważny jest biznes z chińskim gigantem dla firm ze Stanów Zjednoczonych.

Arkadiusz Dziermański (orson_dzi)
4
Udostępnij na fb
Udostępnij na X
Z Huaweiem chce wspołpracować ponad 130 amerykańskich firm. Żadna nie dostała na to zgody

Po tym jak Donald Trump zapewnił prezydenta Chin Xi Jinpingowi, że część amerykańskich firm dostanie zgodę na wznowienie handlu z Huaweiem, do Departamentu Handlu lawinowo zaczęły spływać wioski o uzyskanie na to zgody. Wszystkie wnioski zostały rozpatrzone negatywnie.

Dalsza część tekstu pod wideo

Wilbur Ross, Sekretarz Handlu zapowiedział, że firmy powinny ponownie złożyć wnioski, w których mają udowodnić, że sprzedawana przez nie technologia w rękach Huaweia nie zagrozi bezpieczeństwu narodowemu USA.

Prawdziwy problem leży jednak w innym miejscu. Jak przekazał Reutersowi były pracownik Departamentu Handlu, wszystkie wnioski są odrzucane profilaktycznie ze strachu przed Donaldem Trumpem. Urzędnicy nie wiedzą, czego tak naprawdę chce prezydent i nie chcą się narażać swoimi decyzjami.