DAJ CYNK

Huawei Mate 30 bez praw do instalacji aplikacji i usług Google Play

Dodane przez: msnet

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 7997

 Google twierdzi, że Huawei Mate 30 (Pro) nie będzie mógł być sprzedawany z aplikacjami i usługami Google Play. To efekt sankcji nałożonych przez amerykański rząd na chińskiego producenta, obecnie odroczonych do listopada.

Jak podają niektóre źródła, 18 września tego roku w Monachium ma się odbyć oficjalna prezentacja nowych smartfonów z serii Mate 30. Data ich debiutu rynkowego nie jest jeszcze znana, ale wiele wskazuje na to, że mogą one nieco odbiegać od oczekiwań. Wszystko przez amerykańskie sankcje oraz nadal obowiązujący (choć odroczony do listopada) zakaz robienia interesów przez firmy z USA z Huaweiem.

Zobacz: Z Huaweiem chce wspołpracować ponad 130 amerykańskich firm. Żadna nie dostała na to zgody

Jak podaje Reuters, rzecznik prasowy Google'a powiedział, że Mate 30 nie może być sprzedawany z licencjonowanymi aplikacjami i usługami Google z powodu amerykańskiego zakazu sprzedaży nałożonego na firmę Huawei. Według rzecznika odroczenie, które rząd USA ogłosił w zeszłym tygodniu, nie dotyczy nowych produktów.

Zobacz: [Aktualizacja] Mija 90 dni amerykańskiego odroczenia dla Huawei, Trump nie chce dalszych interesów

Na początku tego miesiąca CEO Huaweia Richard Yu powiedział, że Mate 30 nie otrzymał certyfikatu na korzystanie z usług Google Play przed wprowadzeniem zakazu handlu. Chińska firma rozważa użycie własnego systemu Harmony OS, jeśli zakaz nie zostanie zniesiony.

Zobacz: HarmonyOS oficjalnie zaprezentowany. To alternatywa firmy Huawei dla Androida

Obecnie w firmie Huawei jest wiele zamieszania i niepewności. Utrata popularnych aplikacji Google może być wielkim ciosem dla tego producenta. Świetny sprzęt jest ważny dla użytkowników, ale kluczowe są aplikacje, z których najczęściej korzystamy. Utrata kluczowych usług, takich na przykład jak Mapy Google, stanowiłaby przełom dla wielu fanów Huaweia i potencjalnych nabywców nowych produktów tej firmy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Reuters

Przewiń w dół do następnego wpisu