DAJ CYNK

HarmonyOS oficjalnie zaprezentowany. To alternatywa firmy Huawei dla Androida

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8263

Podczas dzisiejszej konferencji dla programistów Huawei zaprezentował oficjalnie swój własny system operacyjny, znany do tej pory pod nazwą HongMeng. HarmonyOS, bo tak brzmi jego oficjalna nazwa, to system skierowany do szerokiego spektrum urządzeń, także do smartfonów.

Gdy Huawei znalazł się na czarnej liście Stanów Zjednoczonych, a dostęp do Androida dla nowych urządzeń chińskiego producenta stanął pod znakiem zapytania, firma przyznała, że pracuje nad własnym systemem operacyjnym dla urządzeń mobilnych. Dzisiaj nowa platforma została zaprezentowana pod nazwą HarmonyOS. Nowy system, jak zapewniał podczas prezentacji Richard Yu z Huaweia, jest uważany za szybszy i bezpieczniejszy od Androida. Oprogramowanie skierowane jest przede wszystkim do urządzeń Internetu rzeczy (IoT), ale będzie dostępne także dla smartfonów i tabletów, szczególnie jeśli Huawei nie odzyska pełnego dostępu do Androida (co nie jest jeszcze przesądzone).

Zobacz: Huawei zniknie z czarnej listy USA. Wystarczyła jedna rozmowa z prezydentem Chin
Zobacz: Huawei czeka na informację Departamentu Handlu USA w sprawie przyszłego korzystania z systemu Android

HarmonyOS ma być systemem, który będzie mógł być z powodzeniem stosowany zarówno w urządzeniach zawierających bardzo mało pamięci operacyjnej, jak i tych, które mają jej wiele gigabajtów. W przyszłości z systemem mają być kompatybilne aplikacje napisane w HTML5, a także powstałe z myślą o systemach Linux i Android. Nowy system Huaweia trafi najpierw do urządzenia Honor Smart Screen, którego premiera ma się odbyć już jutro (10 sierpnia). Ostatnie doniesienia podają, że HarmonyOS może się znaleźć na pokładzie jednego z wariantów nadchodzącego smartfonu Huawei Mate 30 Lite.

Zobacz: Pierwszym telefonem marki Huawei z systemem HongMeng OS może być Mate 30 Lite
Zobacz: Orange: Galaxy Note10 i 10+ w przedsprzedaży, Huawei Mate 20 Pro 648 zł taniej

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Engadget

Źródło tekstu: Engadget

Przewiń w dół do następnego wpisu