DAJ CYNK

Huawei czeka na informację Departamentu Handlu USA w sprawie przyszłego korzystania z systemu Android

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 9444

Firma Huawei poinformowała na początku tego tygodnia, że oczekuje na wskazówki ze strony Departamentu Handlu USA w sprawie możliwości instalowania mobilnego systemu Google'a na nadchodzących telefonach marek należących do tego chińskiego producenta.

Tim Danks, wiceprezes firmy Huawei ds. zarządzania ryzykiem i relacji partnerskich został zapytany o dostęp do należącego do Google'a systemu operacyjnego Android. W odpowiedzi Danks poinformował, że chiński producent czeka na wskazówki ze strony amerykańskiego Departamentu Handlu.

- Uznajemy weekendowe komentarze prezydenta Trumpa dotyczące firmy Huawei i czekamy na wskazówki Departamentu Handlu, ale nie mamy nic więcej do dodania w tej chwili.

Przypomnijmy. W miniony weekend prezydent Donald Trump złagodził swoje stanowisko dotyczące chińskiego giganta technologicznego i powiedział uczestnikom szczytu G20, że Stany Zjednoczone pozwolą na zwiększenie sprzedaży amerykańskich technologii firmie Huawei. Departament Handlu USA nie wyjaśnił jednak, czy decyzja ta ma wpływ na dostęp Huaweia do mobilnego systemu operacyjnego Google'a oraz usług, które są używane w smartfonach chińskiego producenta.

Zobacz: Huawei zniknie z czarnej listy USA. Wystarczyła jedna rozmowa z prezydentem Chin
Zobacz: Huawei dostarczył już milion urządzeń z nowym systemem operacyjnym
Zobacz: Smartfony Huaweia nie zginą, ale laptopy... Tu może być ciężko

Źródło tekstu: Reuters

Przewiń w dół do następnego wpisu