DAJ CYNK

Huawei dostarczył już milion urządzeń z nowym systemem operacyjnym

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Sprzęt

Interakcje: 9878

Nowy system operacyjny Huaweia może pojawić się na rynku dużo szybciej niż myśleliśmy. Chińskie media informują, że do testów trafił już milion urządzeń wyposażonych w HongMeng OS.

Zdaniem firmy Rosenblatt Securities wszystkie urządzenia, jakie Huawei dostarczył do testów były wyposażone we własny system operacyjny - HongMeng OS. Jest on kompatybilny ze wszystkimi aplikacjami Androida, a dodatkowo otrzymał znacznie usprawnione funkcje zabezpieczeń dotyczących prywatnych danych użytkowników. Nie wiadomo jaki konkretnie sprzęt trafił w ręce testerów - czy były to urządzenia, które są komercyjnie dostępne na rynku, czy też prototypowe.

Zobacz: Huawei: nowych MateBooków na razie nie będzie

Nowy system Huaweia nie będzie przeznaczony wyłącznie dla urządzeń mobilnych. Zgodnie ze słowami prezesa firmy Richarda Yu, trafi on również na komputery, telewizory, elektronikę noszoną, a nawet do samochodów. Ogólnie rzecz biorąc - do wszystkich urządzeń, na których można zainstalować system operacyjny.

Zobacz: Russell Vought z gabinetu Trumpa prosi o dwuletnie opóźnienie ograniczeń w stosunku do firmy Huawei

Cały czas nie wiadomo, pod jaką nazwą Hong Meng trafi na rynek. Jak zauważa portal GSMArena, jego dosłowne tłumaczenie oznacza Red Dream, czyli Czerwony Sen. Co nie brzmi dobrze w przypadku systemu firmy pochodzącej z komunistycznego kraju. Choć trzeba przyznać, że w obecnej sytuacji nazwa systemu to sprawa drugorzędna.

Zobacz: Test Huawei P30 - bez Pro w nazwie też można być fotograficznym gigantem

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: chinadaily; wł

Przewiń w dół do następnego wpisu